Zmiany wprowadzone kolorem zielonym.
Pozostałe terminy będą ustalane na bieżąco, w zależności od sytuacji epidemicznej.
Zmiany wprowadzone kolorem zielonym.
Pozostałe terminy będą ustalane na bieżąco, w zależności od sytuacji epidemicznej.
Zgodnie z decyzją MEN od poniedziałku 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. zostaje przedłużone zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Przedszkole będzie funkcjonowało bez zmian. Uczniowie klas I-VIII od 9 do 29 listopada 2020 r. realizują zajęcia szkolne w systemie zdalnym.
Od poniedziałku 9 listopada br. świetlica szkolna będzie prowadziła zajęcia opiekuńcze w szczególności dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.
Dyrektor Zespołu Szkół
Marzena Szymańska
W związku z potwierdzeniem przypadku zakażenia COVID-19 u jednego z nauczycieli Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wlkp. w Biedrusku uprzejmie informuję, że na polecenie powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu,
w uzgodnieniu z Organem Prowadzącym:
Dzieci klas 1a, 1b, 4b zobowiązane są do przebywania na kwarantannie domowej. Nadzorem sanitarnym objęci są tylko uczniowie, natomiast obowiązek kwarantanny nie dotyczy osób zamieszkujących razem z nimi.
Dyrektor Szkoły
Marzena Szymańska
Procedury prowadzenia zdalnego nauczania w klasach IV – VIII
1) Zajęcia lekcyjne online nauczyciela z oddziałem klasowym rozpoczynają się zgodnie z planem lekcji.
2) Zajęcia lekcyjne online nauczyciela z oddziałem klasowym trwają 45 minut, przy czym mogą one przybierać różne formy. W celu zachowania higieny pracy umysłowej lekcja przed komputerem może trwać 30 minut, zaś pozostały do końca lekcji czas może stanowić praca własna uczniów, w trakcie której nauczyciel pozostaje na platformie do dyspozycji uczniów Do tygodniowego wymiaru realizowanych godzin zalicza się e-lekcje, czaty z uczniami, przesyłanie materiałów.
3) Nauczyciel, uwzględniając na prowadzonej jednostce lekcyjnej online zaplanowany przez siebie temat (obejmujący zakres programu nauczania), dostosowuje podział czasu pracy z uczniami do ich potrzeb psychofizycznych, z uwzględnieniem zasad bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń wykorzystywanych w komunikacji elektronicznej.
4) Nauczyciel na prowadzonej jednostce lekcyjnej:
- podaje uczniom temat zajęć,
- wyjaśnia uczniom treści programowe z wykorzystaniem opracowanych przez siebie form przekazu, w tym nagrań video (na żywo) bądź materiałów przygotowanych przed rozpoczęciem zajęć,
- wydaje ustnie lub zapisuje polecenia,
- przeznacza część czasu pracy na bieżącą konsultację online z uczniami, udzielanie odpowiedzi z wykorzystaniem internetowej transmisji video lub czatu,
- odpisuje na maile, udzielając informacji zwrotnych,
- kontroluje pracę uczniów na platformach edukacyjnych, czatach itp.,
- wykonuje inne, udokumentowane formy aktywności.
5) Nauczyciel łączy przemiennie kształcenie z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia.
6) Nauczyciel ustala uczniom czas na odesłanie wykonanego ćwiczenia bądź polecenia online z wykorzystaniem platformy Microsoft Office 365 – do określonej godziny danego bądź kolejnego dnia/kolejnych dni - uwzględniając indywidualne możliwości psychofizyczne uczniów oraz uwarunkowania technologiczne posiadanych przez nich narzędzi elektronicznych. Dotyczy to także zleconych prac domowych.
7) W czasie lekcji zdalnych nauczyciele odnotowują tematy oraz frekwencję na bieżąco w dzienniku elektronicznym.
8) Uczniowie uczestniczą w zajęciach punktualnie. Są do nich przygotowani – mają zeszyty i pomoce dydaktyczne oraz włączone głośniki, mikrofony i kamery, chyba że nauczyciel poprosi o ich wyłączenie. Brak kontaktu z uczniem podczas lekcji traktowany jest jako nieobecność.
9) O nieobecności ucznia na lekcji zdalnej informuje rodzic/prawny opiekun przez dziennik elektroniczny, podając przyczynę nieobecności.
10) Nauczyciele objęci kwarantanną, jeśli pozwala im na to stan zdrowia, mogą podjąć pracę zdalną z miejsca odbywania kwarantanny.
11) Nauczyciele nie objęci kwarantanną pracują z siedziby szkoły. Na wniosek nauczyciela dyrektor szkoły może wyrazić zgodę na pracę z domu.
12) W przypadku nieobecności nauczyciela lekcja zdalna zostanie odwołana lub zajęcia będzie prowadził nauczyciel w zastępstwie.
1) ocenianiu podlegają wykonane przez uczniów zadania domowe i przesłane do nauczyciela w wyznaczonym terminie drogą online z wykorzystaniem platformy Microsoft Office 365, a w szczególnych przypadkach dostarczanych w formie papierowej,
3) ocenianiu podlega aktywność uczniów wykazywana podczas lekcji online, zarówno w formie przekazu video na żywo, jak i w formie odpowiedzi kierowanych do nauczyciela z wykorzystaniem czatu i poczty elektronicznej,
4) ocenianiu podlegają zadania domowe przesłane do nauczyciela w wyznaczonym terminie drogą on-line z wykorzystaniem platformy Microsoft Office 365,
5) ocenianiu podlegają dodatkowe (związane z tematem przeprowadzonej lekcji), zlecone przez nauczyciela czynności i prace wykonane przez uczniów,
6) ocenianiu podlegają sprawdziany i kartkówki.
a) równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych dniach tygodnia,
b) zróżnicowanie zajęć w każdym dniu,
c) możliwości psychofizyczne uczniów podczas podejmowania intensywnego wysiłku umysłowego w ciągu dnia,
d) zróżnicowane możliwości dzieci i ich różne tempo pracy,
e) łączenie przemienne kształcenia z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia,
f) ograniczenia wynikające ze specyfiki zajęć.
Dyrektor szkoły
Marzena Szymańska
ZARZĄDZENIE NR 7 SP/2020/2021
Dyrektora Zespołu Szkół im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wlkp. w Biedrusku
z dnia 23 października 2020r.
w sprawie wprowadzenia procedury organizacji nauczania zdalnego dla uczniów kl. IV-VIII
Na podstawie § 1 ust. 1 rozporządzenia MEN z dnia 12 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 1389 z późniejszymi zmianami, zarządzam:
§ 1.
Wprowadza się nauczanie zdalne dla uczniów klas IV-VIII w okresie od 26.10.2020 r. do
08.11.2020 r. Zajęcia lekcyjne odbywać się będą zgodnie z planem lekcji poprzez platformę Office 365 i aplikację Teams.
§ 2.
Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.
§ 3.
Zasady dotyczace prowadzenia zajeć w trybie nauczania zdalnego określają „Procedury prowadzenia zdalnego nauczania w klasach IV – VIII W Szkole Podstawowej w Zespole Szkół im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wlkp. w Biedrusku” ,które stanowią załącznik do zarządzenia.
§ 4.
Zobowiazuję wszystkich nauczycieli do zapoznania się z procedurą.
§ 5.
W czasie nauczania zdalnego 26.10.2020 r. – 08.11.2020 r w szkole funkcjonuje świetlica dla uczniów klasy I-III, stacjonarnie pracuje psycholog, pedagog i logopeda.
§ 6.
Stacjonarnie pracują nauczyciele uczący w klasach I-III oraz nauczyciele uczący jednocześnie
w I-III i klasach IV-VIII.
§ 7.
Każdy nauczyciel pracujący stacjonarnie prowadzi zajęcia w przydzielonej sali.
§ 8.
Nauczyciele mają możliwość prowadzenia nauczania zdalnego w miejscu zamieszkania. Taka forma pracy musi być poprzedzona wnioskiem nauczyciela do dyrektora szkoły.
§ 9.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Dyrektor szkoły
Marzena Szymańska
Zgodnie z decyzją MEN od 26 października do 8 listopada zajęcia dla uczniów klas IV-VIII będą się odbywały w formie zdalnej.
Marzena Szymańska
Dyrektor Szkoły
Procedura prowadzenia nauczania z uczniem przebywającym na kwarantannie
w Szkole Podstawowej w Zespole Szkół
im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wlkp. w Biedrusku.
Kto może zostać naszym kandydatem do Młodzieżowej Rady Gminy Suchy Las?
- uczeń naszej szkoły, zamieszkały na terenie naszej gminy, który w dniu wyborów ma ukończone 13 lat,
- kandydatów zgłasza grupa co najmniej 10 uczniów,
- kampania wyborcza rozpoczyna się z dniem ogłoszenia wyborów,
- zgodę na kandydowanie wyraża: uczeń-kandydat i jego rodzice.
CHCESZ DZIAŁAĆ!
JESTEŚ AKTYWNY!
MASZ DUŻO POMYSŁÓW!
GMINY SUCHY LAS
HARMONOGRAM WYBORÓW:
- 25 września – ogłoszenie wyborów
- do 9.10.2020 – zgłaszanie kandydatów
- 12.10.2020 ustalenie list kandydatów
- 14.10.2020 wywieszenie list kandydatów
- 21.10.2020 wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Suchy Las (głosowanie jest dobrowolne)
Młodzieżowa Rada Gminy Suchy Las
Cel działania Rady:
*Zarządzenia regulujące wybory znajdują się w zakładce Samorządu Uczniowskiego.
W piątek 11. września odbyło się w naszej szkole pasowanie pierwszoklasistów na uczniów.
W związku z panującą pandemią i związanymi z nią obostrzeniami uroczystość podzielona była na dwie części. W pierwszej brali udział uczniowie klasy I a, w drugiej – klasy I b. Dzieciom w tym dniu towarzyszyli rodzice i dziadkowie.
Pierwszoklasiści obejrzeli krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów ze starszych klas. Powagi i rangi uroczystości dodała obecność pocztu sztandarowego i wspólne odśpiewanie hymnu państwowego i szkolnego. Potem przyszła pora na złożenie ślubowania przez uczniów i pasowanie ich przez panią dyrektor Marzenę Szymańską. Pierwszaki złożyły też swoje popisy, w postaci odcisku palca wskazującego, w kronice szkoły.
Po części oficjalnej nastąpiło wręczenie pamiątkowych dyplomów, przypinek, pierwszych legitymacji szkolnych. Był też słodki upominek od Rady Rodziców Szkoły.
Choć nie było w tym roku poczęstunku na koniec spotkania, uczniowie i tak czuli się szczęśliwi, że ta uroczystość miała miejsce, że są już prawdziwymi uczniami szkoły.
Życzymy im, aby pobyt w szkole był zawsze przyjemny, a nauka okazała się wspaniałą przygodą. Katarzyna Wlazło
Pragniemy poinformować, iż w Zespole Szkół im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich w Biedrusku realizowany jest projekt pt.:
„Szkoły kompetencji w Gminie Suchy Las”
Projekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego na lata 2014-2020, Działanie 8.1. Ograniczenie i zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej oraz wyrównanie dostępu do edukacji przedszkolnej i szkolnej, Poddziałanie 8.1.4. Kształcenie ogólne w ramach ZIT dla MOF Poznania, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Głównym celem projektu jest podniesienie wiedzy i kompetencji 808 uczniów, w tym
o specjalnych potrzebach - w zakresie matematyki i informatyki, podniesienie kompetencji 26 nauczycieli (21K) oraz wyposażenie pracowni przedmiotowych 4 szkół na terenie gminy Suchy Las w okresie od 31.03.2020 do 30.09.2021 r. Wsparciem w ramach projektu zostaną objęte 4 szkoły: SP nr 1 w Suchym Lesie, SP nr 2 w Suchym Lesie, SP w , SP w Biedrusku oraz SP w Chludowie.
W ramach projektu zaplanowano:
-wsparcie uczniów z zakresu rozwijania kompetencji matematycznych i informatycznych,
w tym również w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego
-poprawę warunków dydaktycznych w szkołach poprzez doposażenie pracowni informatycznych i matematycznych, które pozwolą stworzyć warunki do
nauczania opartego na metodzie eksperymentu.
-wsparcie indywidualnego podejścia do ucznia poprzez realizację zajęć dodatkowych, zakup materiałów dydaktycznych dla ucznia ze specjalnymi potrzebami
-wsparcie nauczycieli w zakresie pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz nauczania z zakresu matematyki i informatyki oraz
wykorzystania sprzętu i pomocy dydaktycznych do nauczania eksperymentalnego.
Wartość projektu: 607 092,79 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 570 541,38 zł
Poniedziałki - klasy III
28 września
12 października
26 października
9 listopada
23 listopada
7 grudnia
21 grudnia
11 stycznia
25 stycznia
Wtorki - pozostałe klasy
29 września
13 października
27 października
10 listopada
24 listopada
8 grudnia
22 grudnia
12 stycznia
26 stycznia
Wiadomość ze strony Kuratorium Oświaty w Poznaniu:
„Balladyna” Juliusza Słowackiego lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania
5 września (sobota) 2020, g. 11.00, Sala Czerwona Pałacu Działyńskich, Stary Rynek w Poznaniu.
Ze względu na pandemię Narodowe Czytanie przeprowadzimy w tym roku w nieco innej formule, bez publiczności. Czytanie zostanie nagrane i wyemitowane w internecie. Zamiast wystawy dzieł Słowackiego powstał filmik z zamku w Kórniku, na którym zobaczyć można m.in. pierwsze wydanie „Balladyny” i rękopis wiersza poety „Smutno mi Boże”
Partnerzy i współpracownicy projektuWielkopolski Urząd Wojewódzki,Wielkopolskie Kuratorium Oświaty,Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe,Biblioteka Kórnicka PAN,Zespół Szkół Mechanicznych w Poznaniu, Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowegow Poznaniu i Stowarzyszenie Teatralne Legion z Kórnika.
W Czytaniu wezmą też udział:
Na Narodowe Czytanie corocznie zaprasza prezydent RP, w tym osobnym listem także wojewodów.
Tegoroczne Czytanie nagra zespół Poznańskiego centrum Superkomputerowo-Sieciowego i wyemituje na żywo w mediach społecznościowych.
Oglądaj nas 5 września o godz. 11 na www.facebook.com/wielkopolskiurzadwojewodzki/
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w akcji.
Pod tym linkiem można zobaczyć rękopis dzieła Juliusza Słowackiego:
https://polona.pl/item/balladina-tragedya-w-5-aktach,ODY4MzM5/8/#info:metadata
Monika Kowalska
We wtorek, 1 września 2020 r., odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla 281 uczniów, w tym dla 43 pierwszoklasistów. Ze względów epidemicznych uroczystość zorganizowano na placu przed wejściem do budynku wg ustalonego wcześniej harmonogramu. Od godziny 9.00 pani dyrektor Marzena Szymańska oraz pani wicedyrektor Jolanta Jedynak serdecznie witały uczniów kolejnych klas w murach naszej szkoły. Następnie odbyły się pierwsze spotkania z wychowawcami, na których uczniowie zostali zaznajomieni z procedurami bezpiecznego naucznia stacjonarnego.
1 września obchodziliśmy również 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej, z tej okazji Pani Dyrektor wraz z delegacją uczniów naszej szkoły złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem naszego Patrona - 7 Pułku Strzelców Konnych Wlkp.
Monika Kowalska
Szanowni Rodzice!
Spotkania z wychowawcami odbywać się będą wg poniższego harmonogramu:
3 września:
16.30 – klasa 1a – sala 109
18.00 – klasa 1b – sala 109
9 września:
17.00 – klasa 2a – sala 109
17.00 – klasa 3a – sala 210
17.00 – klasa 4b – sala 110
17.00 – klasa 5 – sala 206
18.00 – klasa 2b – sala 107
18.00 – klasa 3b – sala 201
18.00 – klasa 4a – sala 209
10 września:
17.00 – klasa 6a – sala 209
18.00 – klasa 7a – sala 201
18.00 – klasa 8a – sala 107
17.00 – klasa 6b – sala 109
18.00 – klasa 7b – sala 212
18.00 – klasa 8b – sala 210
Serdecznie zapraszamy!
Serdecznie zapraszamy uczniów
na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
w Szkole Podstawowej w Zespole Szkół im. 7 PSK Wlkp. w Biedrusku
1 września 2020 r.
8:00 – klasy pierwsze
9:00 – klasy II-III
10:00 – klasy IV-VI
11.00 – klasy VII-VIII
O wyznaczonych godzinach dzieci spotykają się klasami przed budynkiem szkoły (w razie deszczu będą kierowani do hali sportowej). Wszyscy obecni muszą być zaopatrzeni w środki ochrony osobistej (maseczki). Po powitaniu przez Dyrektora Szkoły uczniowie przejdą z wychowawcami do klas.
Uczniowie klas siódmych po spotkaniu z wychowawcami będą pisali test kompetencji językowych, który z powodu zawieszenia zajęć stacjonarnych nie odbył się w maju. Jego wynik pozwoli na przypisanie do grupy podstawowej i zaawansowanej na zajęciach z j. angielskiego.
Szanowni Państwo!
Na podstawie Uchwały nr XXI/250/20 Rady Gminy Suchy Las z dnia 9 lipca 2020r. w sprawie określenia uprawnień do korzystania z bezpłatnych przejazdów środkami transportu zbiorowego dla uczniów szkół podstawowych na terenie oraz poza terenem Gminy Suchy Las istnieje możliwość przyznania uczniom prawa do bezpłatnych szkolnych biletów sieciowych uprawniających do poruszania się na terenie Gminy Suchy Las i poza nią w ramach aglomeracyjnego systemu transportu publicznego zarządzanego przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu.
Bilet szkolny (ważny od 1 października do 30 września) aktywowany zostanie w formie Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej (PEKA) lub Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej Junior (PEKA Junior). Będzie obowiązywał na obszarze stref biletowych A+B+C+D.
UWAGA: Uprawnionymi do biletów są uczniowie szkół podstawowych zamieszkali na terenie gminy, których rodzice lub prawni opiekunowie wskazują, że adresem ich miejsca zamieszkania do celów rocznego rozliczenia podatku dochodowego, jest gmina Suchy Las.
W celu aktywacji bezpłatnego biletu szkolnego dla uczniów uczęszczających do szkół podstawowych na terenie gminy Suchy Las konieczne jest złożenie w placówce oświatowej, do której Uczeń uczęszcza:
- imiennej karty PEKA lub karty PEKA Junior, której posiadaczem jest Uczeń, w terminie od rozpoczęcia roku szkolnego do 18 września każdego roku kalendarzowego w okresie pracy sekretariatów wszystkich placówek oświatowych zlokalizowanych na terenie gminy Suchy Las.
Zachęcamy do jak najszybszego składania wniosku o wydanie karty PEKA lub PEKA Junior. Karty PEKA złożone po terminie 18 września nie zostaną uwzględnione.
Damian Torba
Inspektor ds. komunalnych w Referacie Komunalnym Urzędu Gminy Suchy Las
Powrót do szkół od 1 września 2020 r.
Zgodnie z zapowiedziami MEN sytuacja wygląda następująco:
W roku szkolnym 2020/2021 od 1 września rozpocznie się nauka w szkołach. Resort opracował wytyczne dla szkół w związku z pandemią koronawirusa (podane w załączeniu).
Wytyczne mówią, jak zorganizować lekcje, wydawać posiłki, co robić w sytuacji z problemami zdrowotnymi nauczyciela lub ucznia.
– Jeżeli na danym terytorium doszłoby do wielu zakażeń, to dyrektor szkoły, wraz z pozytywną opinią powiatowego inspektora sanitarnego, będzie mógł wprowadzić dodatkowe obostrzenia lub ograniczyć funkcjonowanie placówki.
W takiej sytuacji, zgodnie ze słowami Ministra Edukacji Narodowej, część dzieci będzie mogła uczestniczyć w nauczaniu w tradycyjnej formie, a część przejdzie na nauczanie zdalne. Jeśli ryzyko będzie większe, to będzie możliwość przejścia na całkowite nauczanie zdalne.
Załącznik z wytycznymi
Wytyczne_dla_szko__l_i_placo__wek_-_wrzesien___2020.pdf
Konferencja prasowa MEN, 5 sierpnia 2020 r.
WYPRAWKA DO KLASY I
Prosimy o podpisanie zeszytów i teczek na okładce.
RELIGIA
Klasa I
Tytuł podręcznika i autor: „Kocham Pana Jezusa” ks. dr Paweł Maczek
zeszyt ćwiczeń
Wydawnictwo św. Wojciecha
Nr dopuszczenia: AZ-04-01/18-PO-3/20
Klasa II
Tytuł podręcznika i autor: „Kochamy Pana Jezusa” ks. dr Jan Szpet, D. Jackowiak
zeszyt ćwiczeń
Wydawnictwo św. Wojciecha
Nr dopuszczenia: AZ-12-01/10-PO-1/12
Klasa III
Tytuł podręcznika i autor: „Przyjmujemy Pana Jezusa” ks. dr Jan Szpet, D. Jackowiak
zeszyt ćwiczeń
Wydawnictwo św. Wojciecha
Nr dopuszczenia: AZ-13-01/10-PO-1/12
Klasa IV
Tytuł podręcznika i autor: „Jestem chrześcijaninem” ks. dr Jan Szpet, D. Jackowiak
zeszyt ćwiczeń
Wydawnictwo św. Wojciecha
Nr dopuszczenia: AZ-21-01/10-PO-1/11
Klasa V
Tytuł podręcznika i autor: „Bóg szuka człowieka” Beata Zawiślak, ks. dr Marcin Wojtasik
zeszyt ćwiczeń
Wydawnictwo św. Wojciecha
Nr dopuszczenia: AZ-21-01/18-PO-2/20
Klasa VI
Tytuł podręcznika i autor: „Wierzę w Kościół” ks. dr Jan Szpet, D. Jackowiak
zeszyt ćwiczeń
Wydawnictwo św. Wojciecha
Nr dopuszczenia: AZ-23-01/10-PO-2/13
Klasa VII
Tytuł podręcznika i autor: „Spotkanie ze Słowem” ks. dr Jan Szpet, D. Jackowiak
zeszyt ćwiczeń
Wydawnictwo św. Wojciecha
Nr dopuszczenia: AZ-31-01/10-PO-1/11
Klasa VIII
Tytuł podręcznika i autor: „Aby nie ustać w drodze” ks. dr Jan Szpet, D. Jackowiak
zeszyt ćwiczeń
Wydawnictwo św. Wojciecha
Nr dopuszczenia: AZ-32-01/10-PO-1/12
Powered by aSc EduPage