• Bieżące informacje dostępne pod poniższym linkiem

w Zespole Szkół im. 7 Pułku Strzelców Konnych w Biedrusku

W skład Zespołu Szkół w Biedrusku wchodzi przedszkole i szkoła podstawowa. Dzieci objęte edukacją wczesnoszkolną mają swój własny Mały Samorząd, natomiast SU skupia uczniów klas IV-VIII.

Co roku w czerwcu odbywają się wybory, poprzedzone kampanią wyborczą, podczas której uczniowie poszczególnych klas prezentują swoich kandydatów. Młodzież wybiera także nauczycieli -  opiekunów SU.

SU współuczestniczy w organizacji apeli poświęconych Świętu Edukacji Narodowej, Świętom Bożego Narodzenia, rocznicom ważnych wydarzeń historycznych. Bierzemy udział w akcjach charytatywnych, zbieramy pokarm dla zwierząt ze schroniska, współorganizujemy Dzień Dziecka.

Największym przedsięwzięciem SU jest Święto Młodości, które co roku odbywa się w pierwszy dzień wiosny. Każda klasa przygotowuje konkurencje, których uczestnicy muszą się wykazać wiedzą, sprawnością fizyczną, umiejętnościami artystycznymi. Występy ocenia jury, złożone z przedstawicieli wszystkich klas oraz nauczycieli.

Kilka razy w roku odbywają się dyskoteki:  z okazji Dnia Chłopca, andrzejkowa i jesienna. Przed Dniem Kobiet chłopcy wybierają Miss Urody, Miss Gustu i Elegancji, Miss Fryzury, Miss Humoru, Miss Inteligencji, Miss Sportu oraz Najlepszą Kumpelę, natomiast przed Dniem Chłopca dziewczęta wybierają Przystojniaka, Eleganta, Dżentelmena, Kumpla, Sportowca, Mistrza Intelektu i Duszę Towarzystwa.

Samorząd organizuje sprzedaż wody i soków w szkolnej stołówce. Pod patronatem SU ukazuje się szkolna gazetka „Sprawki spod Ławki”. Do naszego kalendarza zostały wprowadzone na stałe konkursy: historyczne, mitologiczny, ortograficzny, interpunkcyjny, kaligraficzny, czytelniczy, ekologiczny; współorganizujemy maraton humanistyczny i matematyczno-przyrodniczy  oraz warsztaty plastyczne.

Inicjujemy różne konkursy np. „Parami do klas”, w którym oceniamy ustawienie uczniów przed salami lekcyjnymi, i Konkurs Piosenki Patriotycznej” z okazji 11 listopada, konkurs recytatorski z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.  Uczestniczymy w zbiórkach makulatury, plastikowych nakrętek, zużytych baterii.

Od minionego roku szkolnego rozpoczęliśmy organizację słodkich poniedziałków. Klasy przygotowują słodkości i owoce, które samodzielnie sprzedają, uzyskany dochód zasila konto klasy, a 25% kwoty otrzymuje SU.

Klasy dbają o porządek i kwiaty przy pomniku 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich - naszego Patrona, ta akcja wpisuje się w nasze wychowanie patriotyczne i pamięć o bohaterskich żołnierzach wojny obronnej 1939 roku.

W przeddzień zakończenia pierwszego semestru oraz w dzień poprzedzający koniec roku szkolnego odbywają się apele podsumowujące naszą półroczną działalność. Wręczamy wtedy dyplomy i drobne upominki zwycięzcom konkursów, uczniom z każdej klasy, którzy zdobyli najwięcej punktów z zachowania, osobom, które w ciągu semestru nie opuściły ani jednej godziny lekcyjnej, uczniom, którzy zebrali najwięcej makulatury, przeczytali najwięcej książek, redagowali szkolną gazetkę, wyróżnili się działalnością na rzecz samorządności uczniowskiej. Przypominamy wówczas zasady bezpiecznego zachowania podczas ferii i wakacji.

W jaki sposób pozyskujemy środki na naszą działalność? Głównym zastrzykiem finansowym jest zbiórka makulatury oraz sprzedaż napojów i kanapek. Ponadto sprzedajemy wykonane przez dzieci kartki i stroiki świąteczne. Wspiera nas także Rada Rodziców.

Nasze wydatki to przede wszystkim nagrody dla wyróżniających się w różnych dziedzinach uczniów, wręczane podczas apeli podsumowujących semestr. Czasami zapraszamy do szkoły ciekawych ludzi – pisarzy, podróżników – na spotkania z młodzieżą.

Nasza szkoła jest mała, ale wielu uczniów bardzo chętnie włącza się w działalność samorządową, wykazując wiele zapału i inicjatywy.

Młodzieżowa Rada Gminy Suchy Las

Zarządzenie nr 159 Wójta Gminy Suchy Las

Uchwała w sprwie Statutu Młodzieżowej Rady Gminy

uchwala_rady_gminy_-_rada_mlodziez__y_(1).pdf

Zarządzenie nr 4 Dyrektora Zespołu Szkół im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wlkp.

Zarza__dzenie_nr_4_Dyrektora_Zespolu_Szko__l_im._7_PSK_Wlkp.pdf