• LEPIEJ COŚ BYŚ POCZYTAŁ 😉

• Zapraszam uczniów klasy ósmej do wzięcia udziału w konkursie lekturowym!

Będzie to świetna okazja do powtórzenia treści lektur obowiązkowych przed egzaminem.

Konkurs odbędzie się w piątek (26.04.) o godzinie 13.45 w sali 212.

• „STAROŻYTNE CYWILIZACJE” W KLASACH PIĄTYCH

• Klasy 5a, 5b i 5c uczestniczyły w projekcie edukacyjnym, którego celem było utrwalenie i wzbogacenie wiedzy o Mezopotamii, Egipcie, Grecji i Rzymie.

Uczniowie podzielili się na zespoły i przez kilka tygodni przygotowywali do wystąpienie na forum klasy. Musieli wykonać plakat albo mapę myśli, makietę lub model, zaprezentować scenkę i przygotować zadania dla pozostałych grup: krzyżówki, rebusy, trimino lub gry planszowe.

Niektóre zespoły wywiązały się z tych zadań doskonale. W marcu podczas kilku lekcji historii uczniowie pokazywali efekty swych działań. Podziw budziły modele Panteonu, teatru greckiego, Koloseum, Bramy Isztar, tarczy rzymskiego legionisty czy wiszących ogrodów Semiramidy, pojawiły się nawet gliniane tabliczki z pismem klinowym i koń trojański! Oglądaliśmy egipski taniec, śmierć królowej Kleopatry, mumifikację zwłok faraona, proces wytoczony Sokratesowi. Pomysłowe gry planszowe o bogach greckich czy dorobku Sumerów budziły wiele emocji wśród uczestników.

Piątoklasiści wykazali się wielkim zaangażowaniem. Na pewno wiedza zdobyta w ten sposób na długo pozostanie w pamięci, a godziny spędzone z rówieśnikami podczas wykonywania makiet czy planszówek będą dobrze wykorzystanym czasem.

Jolanta Jedynak

• Belgijka podczas obchodów Pierwszego Dnia Wiosny

• W trakcie obchodów Pierwszego Dnia Wiosny SU zorganizował konkurs tańca. Uczniowie klas 4-8 zatańczyli „belgijkę”. Uczestnicy wykazali się znakomitymi umiejętnościami tanecznymi. Przyznano nagrody w dwóch kategoriach: klasy 4-5: I miejsce – kl. 5b, II miejsce – kl. 4b , III miejsce – kl. 5a, klasy 6-8: I miejsce – kl. 6c, II miejsce – kl. 6b , III miejsce – kl. 8. Do wspólnej zabawy chętnie dołączyli uczniowie klasy 1a i zatańczyli swoją pierwszą „belgijkę”. Wszystkim serdecznie gratulujemy!