• WIWAT ABSOLWENCI!

• Wiwat, absolwenci!

W Szkole Podstawowej w Zespole Szkół im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wlkp. w Biedrusku 23 czerwca bardzo uroczyście obchodzono zakończenie roku szkolnego.

Najwcześniej swoje świadectwa otrzymały dzieci z klas 1-3, które ze swymi wychowawczyniami spotkały się w salach lekcyjnych.

Oficjalne uroczystości w hali sportowej rozpoczęły się od pożegnania absolwentów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się radni gminy Suchy Las, Pan Radosław Banaszak i Pan Krzysztof Łączkowski, Rada Rodziców w osobach Pani Ilony Gałczyk i Pani Jolanty Kaczmarek oraz Pan Jan Kucharski ze Stowarzyszenia Biedrusko. Przybyło wielu rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

Uroczystość zaczęła się od odśpiewania hymnu państwowego, po czym nastąpiło przekazanie sztandaru w ręce następców – siódmoklasistów. Pani Dyrektor Marzena Szymańska wręczyła świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom klas 8a i 8b, a ich rodzicom – listy gratulacyjne.

Wyróżnieni uczniowie to: Z klasy 8a:

• Alina Kłódczyńska
            • Oliwia Szewczyk
            • Karolina Zwolińska
            • Kamil Pietrzak
            • Patrycja Skałecka
            • Bartłomiej Bocheński
            • Mateusz Janczak
            • Maja Musiela
            • Hanna Flaczyńska
            • Nadia Konkowska

Z klasy 8b:

•  Emilia Reich
            •  Nadia Grabowska
            • Daria Radoszewska
            • Weronika Walżyńska
            •  Julia Szypura
            • Grzegorz Dąbek
            • Natalia Grembecka
            • Yaraslau Andreyenka
            • Kacper Łukaszewski

Następnie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej odebrali pozostali ósmoklasiści. Od Rady Rodziców wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe medale, a wszyscy – dyplomy absolwenta.

Ważnym momentem uroczystości było uhonorowanie Karoliny Zwolińskiej statuetką Złota Podkowa. To wyróżnienie przyznawane uczniom, którzy od klasy 6 do 8 mają bardzo wysoką średnią ocen i wzorowe zachowanie. Karolina i jej rodzice otrzymali także pamiątkowe dyplomy.

Pan Radosław Banaszak, przewodniczący Rady Gminy, wręczył Nagrodę Wójta Gminy Suchy Las trzem absolwentkom, które osiągnęły najwyższe wyniki w nauce. Były to: Alina Kłódczyńska, Oliwia Szewczyk i Karolina Zwolińska. Pan Banaszak uhonorował także ucznia, który wyróżnił się działalnością na rzecz społeczności lokalnej. To Kacper Łukaszewski. Uczennicę zaangażowaną w działalność społeczną, Dagmarę Matysiak, nagrodził Pan Jan Kucharski, fundując jej i jej rodzinie obiad w Zamku Biedrusko.

Część oficjalną zakończyło odśpiewanie hymnu szkoły i wyprowadzenie sztandaru. Na sygnał Pani Dyrektor absolwenci wysoko podrzucili swoje birety i wyszli z hali sportowej,

by po chwili powrócić przy dźwiękach poloneza. Oczarowali rodziców i gości przepięknym wykonaniem tego staropolskiego tańca, z wdziękiem prezentując skomplikowany układ choreograficzny. Następnie wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali od nich zabawne podziękowania, dyplomy i słoneczniki.

Na koniec siódmoklasiści pożegnali swoich starszych kolegów krótkim programem artystycznym i drobnymi upominkami. A wieczorem w Domu Osiedlowym odbył się wielki bal. Nie obyło się bez łez i wzruszeń przy rozstaniu z nauczycielami, którzy prowadzili ich ścieżką edukacji przez tyle lat…

Natomiast w szkole o godz. 11.00 kończyli rok szkolny uczniowie klas 4-7. Ci, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, otrzymywali świadectwa z wyróżnieniem z rąk Pani Dyrektor, dostawali także medale ufundowane przez Radę Rodziców. Warto wspomnieć, że uczeń klasy 4b, Mateusz Wyrobek, uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole – 6,0! Następnie uczniowie spotykali się w klasach z wychowawcami, którzy wręczali pozostałe świadectwa. W wakacyjny nastrój wprawił zebranych program artystyczny w wykonaniu piątoklasistów.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji, pełnych słońca, podróży, spotkań z przyjaciółmi i aktywnego, bezpiecznego wypoczynku. Absolwentom życzymy także wysokich wyników egzaminu, dostania się do wybranych szkół i mądrego wykorzystania najpiękniejszych lat życia. Nie zapomnijcie o swojej szkole podstawowej i odwiedzajcie nas jak najczęściej!

Jolanta Jedynak