• FLAŻOLECIŚCI W KATEDRZE

• W sobotę 13 stycznia grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w XXVIII Kolędowaniu Flażolecistów „Śladami Trzech Króli”, które odbyło się w Katedrze Poznańskiej.

Wydarzenie to już od wielu lat organizowane jest przez Państwa Lucynę i Wojciecha Wietrzyńskich przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu i Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. W tym roku w spotkaniu wzięło udział około 40 szkół z całej Polski. W jego trakcie młodzi muzycy zagrali wspólnie dziesięć najpiękniejszych kolęd przy akompaniamencie kościelnych organów.

Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów pod opieką Pań Małgorzaty Andrzejczak i Magdaleny Janiszewskiej.

Coroczne spotkania młodych flażolecistów mają podtrzymać tradycję kolędowania, a także zachęcić młodych ludzi do grania na tym niezwykłym instrumencie. Mamy nadzieję, że za rok również weźmiemy udział w tym wydarzeniu.