• Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 r.

WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY CZERWIEC 2022 R.

język polski

61 % średni wynik szkoła

60 % średni wynik kraj

57 % średni wynik województwo

59 % średni wynik powiat

61 % średni wynik gmina

59 % średni wynik szkoła

57 % średni wynik kraj

55 % średni wynik województwo

63 % średni wynik powiat

67 % średni wynik gmina

język angielski

70 % średni wynik szkoła

67 % średni wynik kraj

64 % średni wynik województwo

74 % średni wynik powiat

79 % średni wynik gmina

Drodzy Ósmoklasiści! Gratulujemy Wam uzyskanych wyników i życzymy, aby stały się one przepustką do wymarzonych szkół średnich.

• Otwarcie ścieżki historycznej przy Narodowym Panteonie Powstania Wielkopolskiego

• W niedzielę 26 czerwca, w upalne popołudnie, odbyło się uroczyste otwarcie ścieżki historycznej przy Narodowym Panteonie Powstania Wielkopolskiego obok pałacu w Biedrusku, z udziałem wielu znamienitych gości. W tym wydarzeniu, ważnym dla całej społeczności Biedruska, uczestniczyli też nasi uczniowie. Podczas Mszy Świętej oraz przemarszu do Panteonu reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym, wraz z Panią Dyrektor składali kwiaty pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, a następnie odczytywali informacje o postaciach historycznych, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. (J. Piłsudski, I.J. Paderewski, R. Dmowski)) oraz wywalczyły w Powstaniu Wielkopolskim przyłączenie naszego regionu do wolnej ojczyzny (dowódcy S. Taczak i J. Dowbor-Muśnicki).

• Zakończenie roku szkolnego

Rok szkolny 2021/2022 już za nami! 24 czerwca uczniowie i nauczyciele zakończyli go bardzo uroczyście.

Najpierw, o godzinie 8.00, nastąpiło pożegnanie absolwentów. Na uroczystości pojawili się zaproszeni goście: Pan Radosław Banaszak i Pan Krzysztof Łączkowski, radni Gminy Suchy Las, Pani Roma Bandosz, przewodnicząca Rady Rodziców, Pan Jan Kucharski i Pani Grażyna Kobyłka ze Stowarzyszenia Biedrusko. Licznie przybyli rodzice ósmoklasistów oraz nauczyciele.

Najważniejsi oczywiście byli absolwenci. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i uroczystym przekazaniu sztandaru szkoły młodszym kolegom, mogli w pełni odczuć, że już wkrótce opuszczą na zawsze mury naszej szkoły. Pani Dyrektor Marzena Szymańska wręczyła im świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Od Rady Rodziców otrzymali dyplomy absolwenta, a dumni posiadacze świadectw z wyróżnieniem – także pamiątkowe medale.

Po raz drugi w historii szkoły przyznano nagrody „Złota Podkowa” tym z nich, którzy w siódmej i ósmej klasie uzyskali średnią ocen 5,25 i więcej oraz wzorowe zachowanie. Byli to: Antonina Łopka, Jagoda Nowak, Aleksandra Orłowicz i Hubert Stachowiak. Po otrzymaniu statuetek wpisali się do Księgi Złotej Podkowy. Ich rodzice zostali uhonorowani dyplomami.

Nie był to koniec nagród. Trzy absolwentki o najwyższej średniej ocen otrzymały Nagrodę Wójta Gminy. Wręczył ją Pan Radosław Banaszak, który przekazał także nagrodę władz samorządowych dla Antoniny Łopki za połączenie osiągnięć naukowych z pracą na rzecz społeczności lokalnej. Następnie Jagoda Nowak z rąk Pana Jana Kucharskiego dostała nagrodę za wkład w rozwój lokalnej kultury.

Wychowawczynie klas ósmych, Panie Bogdana Sulińska i Agnieszka Drabikowska-Śrama, wręczyły podziękowania rodzicom, którzy przez kilka lat pomagali w organizacji różnych szkolnych przedsięwzięć. Na tym zakończyła się oficjalna część uroczystości.

Po odśpiewaniu hymnu szkoły i wyprowadzeniu sztandaru, absolwenci zaprezentowali krótki program artystyczny. Jego najważniejszym punktem było odtańczenie poloneza. Wielu rodzicom łza kręciła się w oku na widok ich dzieci, już tak dorosłych… Były podziękowania, refleksje, wzruszające piosenki. Na koniec siódmoklasiści z humorem pożegnali starszych kolegów, przyznając im dowcipne tytuły i obdarowując ich dyplomami i bukietami… cukierków.

O 10.00 zaczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas 4-7. Uczniowie o wysokiej średniej ocen otrzymali z rąk Pani Dyrektor świadectwa z wyróżnieniem. Było to ogromne przeżycie, zwłaszcza dla czwartoklasistów, którzy cenzurkę z biało-czerwonym paskiem dostali po raz pierwszy w życiu. Było ich aż 27. Życzymy im powtórzenia tego sukcesu w kolejnych latach! Potem wychowawcy klas wręczyli podziękowali rodzicom najbardziej zaangażowanym w życie szkoły. Uroczystość zakończyła się występem piątoklasistów, którzy wprawili wszystkich w wakacyjny nastrój.

W samo południe swoje zakończenie roku miały dzieci z klas 1-3. Tu pięknie zaprezentowali się, także przed licznie przybyłymi rodzicami, trzecioklasiści. Po uroczystości wszyscy rozeszli się do klas, by otrzymać z rąk wychowawców świadectwa.

Życzymy pięknych, słonecznych, bezpiecznych wakacji! Wypoczęci i pełni zapału wracajcie we wrześniu!

Jolanta Jedynak