2 października uczniowie klas piątych i klasy czwartej brali udział w szkolnym etapie konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”. Organizatorem konkursu była Straż Gminna w Suchym Lesie wspólnie z Komisją Porządku Publicznego Ochrony Środowiska i Spraw Komunalnych. Siedmioro naszych uczniów: Maja Bieńko, Filip Wesołowski, Nadia Konkowska, Weronika Walżyńska, Natalia Grembecka, Emilia Reich i Daria Radoszewska, finalistów etapu szkolnego, udało się na finał konkursu do Suchego Lasu. Tam czwarto i piątoklasiści z całej gminy zmierzyli się z testem dotyczącym bezpieczeństwa. Komisja przyznała kilka wyróżnień, jedno z nich otrzymała Daria Radoszewska z klasy 5b. Gratulujemy!
Aktualności
Konkurs "Bezpieczna droga do szkoły"
ZWYCIĘSTWO W ELIMINACJACH GMINNYCH I AWANS DO FINAŁU POWIATU POZNAŃSKIEGO W TURNIEJU O PUCHAR TYMBARKU
5Duży sukces odnieśli zawodnicy FC Strzelcy Biedrusko reprezentujący naszą szkołę w eliminacjach gminnych turnieju o Puchar Tymbarku w kategorii U-12. W silnej stawce 5–ciu zespołów podopieczni Waldemara Kamińskiego zdobyli 1 miejsce i awansowali do finału Powiatu Poznańskiego . W 4 meczach nasi piłkarze wygrali 3 razy : z SP Owińska 5 : 3, z SP Bolechowo 7 : 2 i z SP Koziegłowy 2 : 1 oraz przegrali 1 mecz z SP Czerwonak 0 : 1.
Oto autorzy tego osiągnięcia : Bartłomiej Bocheński, Krzysztof Cichy, Grzegorz Dąbek, Marcel Jóźwiak, Jakub Matuszak, Kornel Nowicki, Kamil Pietrzak, Jacek Przystałowski, Ignacy Skrzeczyński i Wiktor Winkel. Kierowniczką zespołu była Agnieszka Drabikowska-Śrama.
Zespół U-10 naszego klubu zajął 4 miejsce w swojej kategorii, ale zdobył cenne doświadczenie, które powinno procentować w przyszłości.
Waldemar Kamiński
Rekord w Udzielaniu Pierwszej Pomocy 2019r.
- 18
Rekord w Pierwszej Pomocy pobity!
16 października w samo południe już po raz 7 tysiące uczestników pojęło próbę pobicia Rekordu w Pierwszej Pomocy.
Uczniowie naszej szkoły dołączyli do innych uczestników z całej Polski. Punktualnie o godzinie 12.00, na sali gimnastycznej, na 5 fantomach nieprzerwanie przez pół godziny 50 uczniów naszej szkoły, zmieniając się, wykonywało resuscytację.
W ubiegłym roku w akcji wzięło udział 116 342 uczestników. Ilu w tym roku dowiemy się za tydzień.
Relacja z naszego Wydarzenia na zdjęciach.
Agnieszka Drabikowska-Śrama
Przygotowania do Rekordu w Udzielaniu Pierwszej Pomocy 2019r.
- 11
16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje Bicie Rekordu w Udzielaniu Pierwszej Pomocy. Wspólne bicie rekordu jest projektem dodatkowym w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" Fundacji WOŚP.
Uczniowie naszej szkoły (klasy 6a,b i 7a,b) będą brali udział w Biciu Rekordu w Udzielaniu Pierwszej Pomocy (prowadzenie resuscytacji krążeniowo–oddechowej) już po raz drugi. Na zdjęciach nasze przygotowania do tego wydarzenia.
Agnieszka Drabikowska-Śrama
Przekazanie sztandaru
Uroczystość przekazania Sztandaru Szkoły
„Niektórym ludziom sztandary służą jako żagle”
Jacek Wejroch
W dniu Święta Edukacji Narodowej w Zespole Szkół im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich odbyła się wyjątkowa uroczystość.
W czerwcu 2019 roku, wraz z opuszczeniem murów szkolnych przez ostatnią klasę gimnazjum, szkoła w Biedrusku stała się Szkołą Podstawową. Z tego powodu w październikowy poranek 2019 r., uczniowie, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście wzięli udział w oficjalnym przekazaniu szkole nowego sztandaru.
Na uroczystość przybyli liczni goście: pan Marcin Buliński – zastępca wójta gminy Suchy Las, ksiądz proboszcz Tomasz Ibsz, panowie Robert Lachor i Piotr Andrzejewski z Oddziału Terenowego w Polskim Klubie Kawalerskim, żołnierze z 7 Batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich (szer. Agnieszka Litka, plut. Jarosław Kolasa oraz plut. Michał Pyrtej). Swoim udziałem uroczystość uświetnili również p. Stanisław Czarnecki z pracowni sztandaru, p. Krzysztof Łączkowski - radny gminy Suchy Las, pan Jan Kucharski - gospodarz pałacu w Biedrusku i miłośnik historii oraz panie Natalia Kunachowicz-Skałecka i Roma Bandosz z Rady Rodziców.
Po powitaniu zebranych gości, prowadząca uroczystość Gabriela Łopka poprosiła o zabranie głosu Panią Dyrektor Marzenę Szymańską. Następnie proboszcz miejscowej parafii dokonał poświęcenia sztandaru. Po przekazaniu go pocztowi sztandarowemu przez żołnierzy z 7 Batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich, reprezentanci wszystkich klas złożyli ślubowanie. Obiecali w nim służyć Ojczyźnie rzetelną nauką, wytrwałą pracą i wzorowym zachowaniem. Dbać o dobre imię szkoły i być godnym jej Patrona. Ślubowali okazywać szacunek drugiemu człowiekowi, dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz szanować poglądy innych ludzi.
Po tej części uroczystości głos zabierali zaproszeni goście, kierując życzenia do społeczności szkolnej i składając gratulacje z powodu tak doniosłego wydarzenia. Żołnierze z 7 Batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich podarowali szkole pamiątkowy ryngraf, a pan Czarnecki – zdjęcie brata swojego dziadka, który był żołnierzem 7 PSK Wlkp. i zginął podczas kampanii wrześniowej.
Po części oficjalnej i wyprowadzeniu sztandaru, zgromadzeni na sali gimnastycznej obejrzeli program historyczno-artystyczny, w którym przypomniana została historia 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich i losy jego żołnierzy. Tę część poprowadzili: Olaf Rusnak i Marta Rogalińska z klasy 8a oraz Adam Suszek z klasy 7a, który wyrecytował również wiersz Bagnet na broń! Władysława Broniewskiego. Piękne utwory o wymowie patriotycznej deklamowały także dziewczęta z klas siódmych. Ola Pietrzak przedstawiła Oblicze Ojczyzny Tadeusza Różewicza a Julia Ząbek Elegię o... [chłopcu polskim] Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Dzieci z klasy czwartej prezentowały umieszczone na tabliczkach nazwy miejscowości, przez które przebiegał szlak bojowy 7 PSK Wlkp.
Po zakończonej uroczystości przekazania Sztandaru Szkoły, uczniowie klas siódmych zaprezentowali program artystyczny, związany ze Świętem Edukacji Narodowej. Składał się z piosenek i zabawnych wierszyków o wszystkich nauczycielach i pracownikach naszej szkoły. Nie brakło także kwiatów i wykonanych przez uczniów drobnych upominków.
Magdalena Janiszewska
8
Pasowanie pierwszoklasistów
Pasowanie pierwszoklasistów
14 października podczas Święta Edukacji Narodowej najmłodsze dzieci zostały uroczyście przyjęte do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wlkp. w Biedrusku.
Podczas części oficjalnej dzieci wypowiedziały słowa ślubowania, po których pani dyrektor Marzena Szymańska pasowała ich na uczniów. Ważnym momentem było złożenie pod tekstem ślubowania symbolicznego podpisu w formie odcisku palca oraz wręczenie legitymacji szkolnych.
Po zakończeniu pierwszej części uroczystości dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, z przejęciem recytując wiersze i śpiewając piosenki. W ten sposób zdawały „egzamin”, prowadzony przez bajkowe postacie – jednorożce, w które wcieliły się starsze koleżanki z klasy szóstej. Dzieci bezbłędnie odpowiadały na wszystkie pytania. Nagrodą były upominki od rodziców.
Wśród zaproszonych gości były też dzieci z przedszkola oraz przedstawiciele klas II, którzy wręczyli pierwszakom dyplomy i słodycze.
Życzymy pierwszoklasistom, aby polubili szkołę i znaleźli w niej wielu przyjaciół.
Izabela Minge i Renata Urbaniak,
wychowawcy klas pierwszych
13
Międzynarodowy Dzień Białej Laski
- 44
15 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski. W tym dniu w Poznaniu na placu Wolności obie klasy trzecie z naszej szkoły spotkały się z uczniami i nauczycielami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Podczas spotkania nasi uczniowie mogli lepiej poznać świat ludzi niewidomych I niedowidzących. Dzieci mogły przejść specjalny tor przeszkód, mając na oczach gogle, które imitowały wadę wzroku, mogły też bawić sie zabawkami, które pomagają dzieciom niewidzącym doświadczać świat, poznały alfabet Braille'a i uczyły się pisać nim swoje imię. Duże zainteresowanie wzbudził wśród dzieci pokaz tenisa stołowego . Nasi uczniowie mogli też podziwiać talenty wokalne i recytatorskie wychowanków Ośrodka z Owińsk.
Katarzyna Wlazło
Klasa IV na wycieczce
9 października klasa IV wzięła udział w zajęciach przyrodniczych na terenie Ośrodka Edukacyjnego w Łysym Młynie. Podczas lekcji uczniowie poznawali budowę drzewa, liczyli na podstawie słoi ile lat mają okazy, których pnie oglądali. Dowiedzieli się także, jakie drewno jest najcięższe, a jakie najlżejsze. Wzięli również udział w budowaniu drewnianego domu. Ponadto dowiedzieli się jakie w polskich lasach występują owady, oglądali je pod mikroskopem. Podczas wyjścia w teren, mieli także okazję do rozpoznawania za pomocą wszystkich zmysłów drzew rosnących w okolicznym lesie i wykonywania pracy plastycznej.
Magdalena Janiszewska
Waldemar Kamiński: Album fotograficzny
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Waldemar Kamiński: Album fotograficzny.
Waldemar Kamiński: Album fotograficzny
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Waldemar Kamiński: Album fotograficzny.
DUŻY SUKCES UCZNIÓW SP BIEDRUSKO W GMINNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
Uczniowie SP Biedrusko zajęli lll miejsce w klasyfikacji drużynowej gminnych biegów przełajowych. Na końcowy wynik wpływ mieli wszyscy zawodnicy , którzy zajmowali miejsca od 1 do 8 w swoich kategoriach wiekowych . Najlepiej wypadli uczniowie , którzy zajęli miejsca na podium . Pierwsze lokaty zdobyli : Alina Kłódczyńska i Kamil Pietrzak , drugie miejsca : Aron Matusik, Jakub Matuszak i Zuzanna Szaj, a trzecie Emilia Reich . Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych zawodach .
Przygotował: Waldemar Kamiński
2
Darmowe wykłady na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Szanowni Państwo,
blisko 240 uczniów z czterech ostatnich klas szkół podstawowych będzie mogło uczestniczyć w nieodpłatnych zajęciach prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Otrzymają indeksy i wiedzę od wykładowców akademickich.Do 11 października 2019 r. potrwają zapisy na Akademię Młodego Ekonomisty (program dla klasy 7 i 8) i Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy (program dla klasy 5 i 6). Zajęcia poprowadzą nauczyciele akademiccy i praktycy biznesu.Pierwsze zajęcia odbędą się 17 października 2019 r.Każdy semestr obejmuje sześć zajęć. Podczas 1,5 godzinnych wykładów młodzież zapozna się z podstawami funkcjonowania gospodarki, zarządzania firmą i zjawiskami ekonomicznymi mającymi wpływ na codzienne życie. Ułatwią one zrozumienie procesów kluczowych dla działalności firm i polityki gospodarczej państwa, a także otaczającej nas rzeczywistości, w której przepływy pieniężne wpływają na życie każdego człowieka.
Celem zajęć jest również wykształcenie postaw przedsiębiorczych i umiejętności miękkich, ważnych dla przyszłego człowieka sukcesu.
Wykłady połączone są z warsztatami, podczas których młodzi studenci odgrywają rozmaite role: kierowników zespołów, ministrów finansów, negocjatorów, inwestorów giełdowych, czy też twórców kampanii reklamowych. Poczują się jak decydenci gospodarczy: właściciele firm, menedżerowie, członkowie rządu. Spotkania mają charakter interaktywny, po części wykładowej młodzież pracuje w grupach nad konkretnym projektem, a następnie prezentuje swoje rozwiązania problemu biznesowego na forum. Uczy to nie tylko rzeczowej wiedzy, ale też pracy w grupie, myślenia zadaniowego, innowacyjnego rozwiązywania problemów i umiejętności prezentacji publicznej wyników swoich prac.
W tym semestrze zajęcia dotyczyć będą m.in: zarządzania projektami, e-biznesu, marketingu, inwestowania, podatków. Słuchacze AME i EUD zaznajomią się również ze sztuką autoprezentacji, przywództwa oraz podejmowania decyzji. W tym samym czasie na zajęcia z ekonomistami i psychologami zapraszamy także rodziców (również nieodpłatnie).
Zapisy drogą elektroniczną dokonywane są przez strony:
AME: https://www.gimversity.pl/zapisy2/
EUD: https://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/zapisy2
Agnieszka Hała
Koordynator AME i EUD
Administrator strony - Monika Kowalska
Łysy Młyn
W dniu 18 września uczniowie klasy 6b byli w Łysym Młynie na lekcji przyrody. Głównym tematem były kleszcze. Dowiedzieliśmy się dlaczego są groźne i jak się przed nimi chronić.
Bardzo dziękujemy Pani Karolinie Prange za wspaniałe zajęcia
Agnieszka Drabikowska-Śrama
10
Dyskoteka
- 5
DYSKOTEKA
30. września odbyła się pierwsza, w tym roku szkolnym, dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski z okazji przypadającego w październiku Dnia Chłopca.
Pomiędzy tańcami męska część społeczności szkolnej został poddana licznym próbom. Spośród obecnych chłopców wybrano Mistrzów: cytryny, stania na jednej nodze, uśmiechu, poważnej miny, matematyki, zagadek, komplementu i intelektu. Na zakończenie zabawy odbyło się losowanie szczęśliwego numerka. Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni skromnymi upominkami.
Magdalena Janiszewska
Archiwum Aktualności