• Biblioteka szkolna

          •  

            Szanowni Państwo!

            Szkolna biblioteka informuje wszystkich czytelników, że terminy zwrotów wypożyczonych książek zostały przedłużone.

            Magdalena Nowacka, bibliotekarz

          • Psycholog szkolny

          • Szanowni Państwo!

             

            Obecnie jesteśmy świadkami, ale również i uczestnikami największej kwarantanny w dziejach ludzkości. Stan ten wymusza na nas akceptację wielu ograniczeń naszej zwykłej aktywności życiowej.

            To, jak reagujemy na wybuch pandemii, zależy od naszych osobistych predyspozycji, doświadczeń i uwarunkowań, a także od społeczności, w której żyjemy.

            Obecnie wszyscy za sprawą koronowirusa znaleźliśmy się w niełatwej, niecodziennej dla nas sytuacji. Z jednej strony staramy się działać racjonalnie i tak też podchodzić do sprawy. Z drugiej zaś u większości z nas może pojawić się w mniejszym lub większym stopniu lęk.

            Dlatego też zachęcam Państwa do skorzystania z konsultacji z psychologiem codziennie (pon-pt) w godzinach 08:00 – 10:00 poprzez dziennik elektroniczny.

             

            Tymczasem wszystkim życzę zdrowia i spokoju.

            Beata Bąkowska, psycholog

          • Świetlica

          • Szanowni Państwo!

             

            Nauczyciele prowadzący zajęcia w świetlicy szkolnej, polecają do wykorzystania w pracy z dziećmi pomysły i materiały zawarte na różnych stronach internetowych, zestawy zabaw, ćwiczeń i prac plastycznych, które uatrakcyjnią uczniom czas spędzany w domach. Zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki na szkolną stronę na Facebooku.

            Wszystkim Państwu, waszym dzieciom i rodzinie życzymy zdrowia.

             

            Wychowawcy świetlicy

          • Sekretariat

          • Szanowni Państwo!

            W dniach od 16.03.2020 r. do 25.03.2020 r. sekretariat szkoły będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-13.00.

            Z uwagi na konieczność zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, jeśli jest to możliwe, prosimy o załatwianie spraw telefonicznie 602 271 866 lub mailowo sekretariat@spbiedrusko.edu.pl

             

            Dyrektor

            Marzena Szymańska

          • Apel

          • Szanowni Państwo!

            W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie i życie nas wszystkich zwracamy się do Państwa z apelem o dopilnowanie, aby w najbliższych tygodniach dzieci nie przebywały w galeriach handlowych lub innych wielkoformatowych sklepach, nie korzystały z komunikacji miejskiej itp.

            Zawieszenie zajęć w szkole ma służyć niedopuszczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa, w związku z tym bez wyraźnej konieczności nie powinniśmy przemieszczać się z miejsc naszego zamieszkania.Należy zjednoczyć się i skoncentrować na działaniach prewencyjnych, aby nie dopuścić do kryzysu, jaki obserwujemy we Włoszech. Tylko odpowiedzialność i dyscyplina w wykonywaniu poleceń Głównego Inspektora Sanitarnego może zahamować rozwój choroby. 

            W najbliższych dniach nauczyciele poszczególnych przedmiotów będą pracować z dziećmi drogą mailową. Uczniowie otrzymywać będą zadania powtórkowe na szkolne adresy mailowe (imię.nazwisko ucznia@spbiedrusko.edu.pl)

            Liczymy na zrozumienie i współpracę.

          • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

          •  

            Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

            W związku z powyższym:

            • zajęcia w szkole i w przedszkolu w Zespole Szkół im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wlkp. w Biedrusku, będą zawieszone na 2 tygodnie;  
            • 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolu i w szkole podstawowej nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze dla dzieci, których rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu. W takich przypadkach działania opiekuńcze będą prowadzone w godzinach zgodnych z obowiązującym planem zajęć. 
            • od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkola i szkoły.

            Rodzicu,

            • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
            • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
            • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
            • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
            • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
            • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

            Uczniu,

            • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
            • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
            • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
            • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

            Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

            • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
            • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

             

            Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

            Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

            Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

            Dyrektor

            Marzena Szymańska

          • Zasiłek z tytułu sprawowania opieki nad dzieckiem.

          • W związku z podejmowanymi decyzjami o zamknięciu placówek opiekuńczo-dydaktycznych poniżej prezentujemy jakie warunki należy spełnić oraz jakie dokumenty wypełnić, aby pracownik (osoba prowadząca działalność gospodarczą/zleceniobiorca)-rodzic mógł skorzystać z dodatkowego maksymalnie 14-dniowego zasiłku z tytułu sprawowania opieki nad dzieckiem.

            1. Rodzic musi podlegać pod ubezpieczenia emerytalno-rentowe oraz ubezpieczenie chorobowe (obowiązkowe lub dobrowolne).

            2. Zasiłek przysługuje rodzicowi dziecka, które nie ukończyło 8 roku życia.

            3. Rodzicowi przysługuje zasiłek po wypełnieniu druku ZAS-36  oraz ZUS Z-15A (dokument w załączniku) oraz dostarczeniu do biura w oryginale.

            4. Rodzice dziecka w wieku powyżej 8 roku życia, a poniżej 14 roku życia  mogą wziąć zwolnienie chorobowe (opieka nad dzieckiem, maksymalnie do 60 dni kalendarzowych w roku) oraz wypełnić druk ZUS Z-15A (dokument w załączniku), który należy dostarczyć do biura w oryginale.

            5. Rodzice dziecka w wieku powyżej 14 roku życia mogą wziąć zwolnienie chorobowe (opieka nad innym członkiem rodziny, maksymalnie do 14 dni kalendarzowych w roku) oraz wypełnić druk ZUS Z-15B (dokument w załączniku), który należy dostarczyć do biura w oryginale.

             

            Dokumenty związane z opieką można składać w tracie jak i po zakończonym okresie zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły.

            Wystąpienie konieczności skorzystania z wyżej wymienionego zasiłku nie zwalnia pracownika z konieczności poinformowania o tym fakcie przełożonego/pracodawcy.  

          • Ważny komunikat

          • Wójt Gminy Suchy Las informuje, że wszystkie placówki oświatowe oraz instytucje publiczne w gminie Suchy Las funkcjonują bez zmian. Sytuacja w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa jest na bieżąco monitorowana.

            W przypadku podjęcia przez Wójta Gminy jakichkolwiek decyzji, mieszkańcy będą informowani niezwłocznie poprzez portal Gminy Suchy Las – www.suchylas.pl, na profilu społecznościowym FB, poprzez SISMS – bezpłatny system informacji dla mieszkańców oraz inne dostępne systemy komunikacji.

            Wójt Gminy zwraca się z apelem, aby wszyscy klienci Urzędu Gminy Suchy Las ograniczyli wizyty w Urzędzie i jednostkach podległych. Numery telefonów i adresy e-mail dostępne są na stronie www.bip.suchylas.pl.

          • „Skrzynia Dobrawy”

          •  

            W poniedziałek 2 marca uczniowie z klas I-III uczestniczyli w lekcji muzealnej bez wyjazdu do muzeum! Zajęcia odbyły się w ramach edukacji historycznej dla dzieci, które nie mają jeszcze lekcji historii.

            W szkole pojawiła się p. Katarzyna Czarna wraz z tajemniczą skrzynią. Zawierała ona przedmioty, które mogła przywieźć księżniczka Dobrawa, gdy przybywała do kraju Polan, by wyjść za mąż za księcia Mieszka. Dzieci wyciągały ze skrzyni poszczególne przedmioty, wśród których znalazły się m.in. tabliczka woskowa, modlitewnik, przybornik, szklanica, srebrny krzyż, biżuteria, płaszcz z zapinkami żółwiowymi, krzesiwo, świeca… Pani Katarzyna prowadziła dialog z dziećmi i zajmująco opowiadała o kulturze materialnej sprzed tysiąca lat. Było to zdobywanie wiedzy poprzez poznanie wielozmysłowe. Uczniowie mogli dokładnie obejrzeć, dotknąć, powąchać znajdujące się w skrzyni przedmioty. Zadawali pytania, byli dociekliwi i zainteresowani.

            I dzieciom, i nauczycielom zajęcia bardzo się podobały.

            Jolanta Jedynak

          • DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

          • Źle mówić lub pisać –

            to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich,

            którzy ją z taką czcią budowali. 

            Janusz Korczak

                        20 lutego z okazji Dnia Języka Ojczystego, po raz pierwszy w historii naszej szkoły, zorganizowany został Międzyszkolny Turniej Scrabble. W czwartkowy poranek, uczniowie klas IV-VIII spotkali się na sali gimnastycznej i podzieleni na mniejsze zespoły wzięli udział w słownej rozgrywce, która wyłoniła Mistrzów Scrabble w trzech kategoriach: Mistrzowie Scrabble w klasach IV-VI, Mistrzowie Scrabble w klasach VII-VIII i Mistrzynie Scrabble (zespół, który zdobył największą liczbę punktów). Rywalizacja trwała dwie godziny.

            Następnego dnia podczas lekcji języka polskiego i zajęć z wychowawcami, uczniowie klas V-VIII tworzyli Słowniki Języka Młodzieżowego, a klas IV plakaty mnemotechniczne, ułatwiające zapamiętywanie pisowni trudnych wyrazów.

            A oto wyniki konkurencji:

             

            TURNIEJ SCRABBLE

            Grupa młodsza (klasy IV-VI): miejsce I - klasa VIa, miejsce II – klasa VIb, miejsce III - klasa IV.

            Grupa starsza (klasy VII-VIII): miejsce I - klasa VIIa, miejsce II - klasa VIIb, miejsce III - klasa VIIIa, wyróżnienie– klasa VIIIb.

            Najlepszy wynik w tym turnieju zdobył zespół dziewcząt z klasy VIIa: Wiktoria Gałecka, Zuzanna Gorzyńska, Nadia Piasecka, Aleksandra Pietrzak. One otrzymały tytuł  MISTRZYŃ SCRABBLE.

             

            TWORZENIE SŁOWNIKA JĘZYKA MŁODZIEŻOWEGO

            ZWYCIĘZCY (ex aequo) - klasa VIIb, VIa, VIIIa.

             

            PLAKATY MNEMOTECHNICZNE (KLASA IV)

            ZWYCIĘZCA – Filip Wesołowski.

             

            Zadania, które uczniowie wykonywali w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego zostały wyłonione w wyniku przeprowadzonej miesiąc wcześniej ankiety.

            Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uczniowie wykażą się równie dużym zaangażowaniem w celebrowaniu święta przypominającego o tym, aby dbać o piękno i poprawność naszego ojczystego języka.

            Magdalena Janiszewska

        • Spotkanie z pisarzem - Łukaszem Wierzbickim
          • Spotkanie z pisarzem - Łukaszem Wierzbickim

          •            W piątek 14. lutego gościliśmy w szkole autora książek dla dzieci i młodzieży pana Łukasza  Wierzbickiego. Uczniowie znają go głównie jako autora lektury  "Afryka Kazika".   

                            Spotkanie z pisarzem przebiegło w bardzo swobodnej atmosferze, a wartka narracja  naszego gościa sprawiła, że uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o podróżach po Afryce oraz przygodach pisarza i bohaterów jego książek. Całość ubarwiona była ciekawymi efektami dźwiękowymi oraz rekwizytami, które przybliżały realia opowiadanych zdarzeń.        

                            Przed spotkaniem uczniowie przygotowali ilustracje do książki "Afryka Kazika", z których pisarz wybrał te, które jego zdaniem były najciekawsze. Prace te zostały nagrodzone książkami autorstwa pana Łukasza Wierzbickiego.

             

                                                                                                                                                            Katarzyna Wlazło

          • Wigilia w szkole

          •          Przygotowania wigilijne w naszej szkole rozpoczęły się w piątek 20. grudnia już o godzinie 8.00. Wszystkie klasy nakrywały świąteczne stoły - młodszym uczniom pomagali rodzice, starsi sami przygotowywali sale, by wziąć udział w samorządowych konkursach, w których oceniane były następujące elementy: nakrycie wigilijnego stołu, gazetka poświęcona Bożemu Narodzeniu, przystrojenie choinki oraz elegancki ubiór uczestników. Wysiłek dzieci oceniała komisja w składzie: nauczyciele niebędący wychowawcami oraz czworo dzieci wybranych przez uczniów na zebraniu Samorządu Uczniowskiego. 

             O 9.00 cała społeczność uczniowska, nauczyciele, pracownicy oraz grupa rodziców zgromadziła się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć jasełka przygotowane przez klasę II a. Dzieci przygotowane przez p. Longinę Norkiewicz zaprezentowały historię narodzenia Jezusa przeplataną z pięknie zaśpiewanymi kolędami i pastorałkami. 

            Po przedstawieniu klasy IV – VIII uczestniczyły w konkursach na najlepiej wykonaną kolędę oraz piosenkę świąteczną, a uczniowie klas I-III zaśpiewali wspólnie pastorałkę pt. "Bosy pastuszek".  

            W konkursie kolęd wśród starszych grup wygrały klasy VI a i VIII a, w konkursie piosenki świątecznej zwyciężyły klasy V b i VIII a. Jury ogłosiło też wyniki świątecznych przygotowań. Nagrody i dyplomy wręczyła Pani Dyrektor Marzena Szymańska. Najpiękniej choinkę przystroiły klasy IV i VII b, świąteczną gazetkę najlepiej przygotowały klasy VI b i VII b, stół wigilijny najładniej prezentował się w klasach V b i VII b, a w kulturze ubioru zwyciężyły klasy VI b i VIII a. Każda klasa w nagrodę otrzymała świąteczny prezent niespodziankę.  

            Gwiazdka była też dobrym momentem na wręczenie nagrody niespodzianki - biletów do kina - dla klasy VIII a za zwycięstwo we wrześniowym konkursie „Parami do klas” i wzorowe zachowywanie się w szkole.

            Kolejną niespodzianką było pojawienie się na scenie nauczycieli, którzy w świątecznych przebraniach wykonali kolędę "Hej, w dzień narodzenia", wzbudzając wśród uczniów aplauz.  Występy zakończyły się prezentacją świątecznego układu tanecznego przygotowanego przez dziewczynki z klasy VI a i VI b.

            Na koniec Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a opłatek stał się początkiem klasowych Wigilii. W salach lekcyjnych uczniowie zasiedli do wigilijnych stołów, złożyli sobie życzenia, a potem otrzymali prezenty.  W radosnych nastrojach wszyscy rozeszli się do domów.

            Szczególnie podziękowania kierujemy do Księdza Proboszcza Tomasza Ibsza za obecność, życzenia i uczestnictwo w naszej szkolnej Wigilii.

             

                                                                                                                      Tekst: Bogdana Sulińska i Katarzyna Wlazło

             

          • Kiermasz świąteczny

          • Kiermasz świąteczny

            W sobotę 7 grudnia cała szkoła zmieniła się bożonarodzeniowy jarmark. To było wielkie wydarzenie - wspólne przedsięwzięcie Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego i grona pedagogicznego, czynnie wspieranych przez Radę Osiedla Biedrusko.

            Kiermasze świąteczne organizujemy już od kilku lat, ale w tym roku było wyjątkowo hucznie i chyba nikt nie narzekał na brak atrakcji. Przygotowania rozpoczęły się wiele tygodni wcześniej: Rada Rodziców poszukiwała darczyńców - sympatyków szkoły i fundatorów nagród, uczniowie na lekcjach plastyki, techniki i godzinach wychowawczych wykonywali świąteczne ozdoby (każda klasa coś innego), dzieci przygotowywały się do występów na scenie, ósmoklasiści z wielkim zapałem odnawiali i malowali stare meble, nauczyciele obmyślali warsztaty. Każdy, kto chciał się zaangażować, znalazł dla siebie jakiś obszar aktywności.

            Późnym piątkowym popołudniem nauczyciele i rodzice rozwijali w hali sportowej ochronną wykładzinę, uczniowie najstarszych klas nosili stoliki i krzesła, ustawiono piękne wysokie choinki, dzięki życzliwości Rady Osiedla pojawiła się scena, zawisły ozdoby. Śnieżynki i bałwanki witały gości na szkolnym korytarzu.

            W sobotni deszczowy poranek tłumnie zjawili się goście – dzieci, rodzice, dziadkowie. Prawą stronę hali zajmowała kawiarenka. Można było napić się kawy lub herbaty i skosztować przepysznych wypieków, przyniesionych przez rodziców z każdej klasy. Można było też zaspokoić głód – bar „Czterech Pancernych” kusił czerwonym barszczem z pasztecikami. Przy ścianie przez całą długość hali ustawione były stoiska z wykonanymi przez uczniów ozdobami świątecznymi. Można było tam nabyć również sianko na stół wigilijny oraz piękne stroiki i bombki ofiarowane przez darczyńców. Nie zabrakło Gwiazdora, który rozdawał dzieciom mandarynki i ochoczo pozwalał się fotografować. Działała Poczta Mikołajkowa: dzieci mogły napisać list do św. Mikołaja i wrzucić do specjalnej skrzynki. Autorzy listów byli nagradzani słodyczami.

            Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się LOTERIOMANIA: nie dość, że każdy los dawał wygraną, to jeszcze co godzinę odbywało się losowanie atrakcyjnych nagród głównych, pozyskanych od sponsorów i sympatyków naszej szkoły.

            Na scenie przez cały czas odbywały się występy. Prezentowali się podopieczni pani Lidii Zwolińskiej (w ich wykonaniu oglądaliśmy piękne układy baletowe i pokaz akrobatyczny), pani Katarzyny Sztylki - zespół „Biedruszczanie” zaprezentował pełen dostojeństwa taniec do melodii kolęd, a dzieciaczki z przedszkola uroczo pokazały taniec ludowy. Widzowie mogli podziwiać nie tylko skomplikowane układy choreograficzne, ale także przepiękne stroje młodych tancerzy. Kolejną atrakcją był pokaz grupy p. Pyś. Potem oglądaliśmy indywidualne i zespołowe występy wokalne naszych uczniów, w tym: Martyny Zygmuntowicz, Sary Bieńko, Mai Wróblewskiej, Laury Sopolinskiej, Leny Głogowskiej, Jagody Nowak, Bogusi Łopki, Tosi Łopki, Wiktorii Gałeckiej, Zuzi Gorzyńskiej, oraz pokazy taneczne, w których zaprezentowali się: Inga Abramowicz (taniec z szarfami), Hania Sinica, Ola Górna, a także grupa taneczno-akrobatyczna z klasy 6b w składzie: Kuba Sawicki, Lena Głogowska, Aniela Przystałowska, Ola Orłowicz i Ola Zaręba. Wszystkie występujące dzieci były nagradzane czekoladami, ufundowanymi przez Radę Osiedla Biedrusko.

            Po raz pierwszy na kiermaszu pojawiła się aukcja mebli, prowadzona przez Gabrysię Łopkę i Martę Rogalińską przy współudziale chłopców z klasy 8a. Wystawiono na licytację dwa stoły, taboret, cztery krzesła, szafkę i lampę z abażurem. Wszystkie te przedmioty zostały poddane renowacji i prezentowały się bardzo zachęcająco. Początkowo aukcja, mimo wysiłków prowadzących ją dziewcząt, nie wzbudziła szczególnego zainteresowania. Publiczność ożywiła się przy zaciętej licytacji ślicznego niebieskiego krzesła, a potem inne przedmioty też znalazły nowych właścicieli. A nawet pojawiły się zamówienia na kolejne meble…

            To wszystko odbywało się na hali sportowej, ale przecież w szkole mamy jeszcze korytarze i sale lekcyjne. W sali 106 odbywały się warsztaty integracji sensorycznej oraz akcja firmy Leroy Merlin „Dzieciaki sadzeniaki” – dzieci mogły samodzielnie posadzić roślinę doniczkową. W sali 107 można było zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. W sali 108 strażacy z Bolechowa pokazywali, jak należy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, a panie z Klubu Zdrowego Stylu Życia prowadziły pomiary wieku metabolicznego oraz tkanki tłuszczowej. W sali 109 trwało ozdabianie pierników kolorowym lukrem i wszelkimi posypkami, projektowanie kartek świątecznych i torebek prezentowych, wyrób pachnących mydełek w różnych kształtach i barwach. W łączniku odbywała się „Książkomania” – zakup książek dla dzieci i dorosłych, panie z Fundacji „Koci Pazur” opowiadały o swej działalności, firma „Papuga” Szkoła Językowa dla Dzieci prezentowała własną ofertę, przyciągało wzrok stoisko z biżuterią. A w małej salce gimnastycznej trwała akcja „Wietrzenie szaf”: uczniowie sprzedawali w okazyjnej cenie ubrania, gry, zabawki.

            W przygotowania i przebieg kiermaszu była zaangażowana cała szkolna społeczność w ścisłej współpracy z Radą Rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim – organizatorom i darczyńcom, którzy przyczynili się do tego, że tegoroczna impreza była tak udana!

             

            Jolanta Jedynak

            Więcej filmów z wydarzenia można obejrzeć na szkolnym kanale You Tube 

             

            https://www.youtube.com/channel/UCMINPOBvw1CA4FDxYjCWG4w

          • Konkurs mitologiczny

          • 2 grudnia odbył się konkurs mitologiczny, w którym uczestniczyli uczniowie klas III. W pierwszej części dzieci odpowiadały na pytania dotyczące czterech mitów z „Mitologii dla dzieci” Grzegorza Kasdepke. Następnie wystąpiły w krótkich scenkach, do  których wraz z rodzicami przygotowały stroje i odpowiednie rekwizyty. Ocenie podlegały też plakaty ilustrujące poszczególne mity. W tym roku poziom konkursu był bardzo wysoki. Wszyscy więc otrzymali wyróżnienie. Gratulujemy!

            Renata Urbaniak

          • KOLEJNY WIELKI SUKCES PIŁKAREK FC STRZELCY BIEDRUSKO WICEMISTRZOSTWO POZNANIA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

          • Zawodniczki FC Strzelcy Biedrusko zdobyły ll miejsce w Mistrzostwach Poznania w halowej piłce nożnej rozgrywanych w SP 45. Podopieczne Waldemara Kamińskiego wygrały 4 mecze i zremisowały z gospodyniami 2 : 2. Pierwsze miejsce przegrały tylko gorszą różnicą bramek , uzyskując 13 pkt. , tyle samo co SP 45. Na wyróżnienie zasługuje fakt , że nasze dziewczęta były o 4 – 5 lat młodsze od swoich rywalek, a potrafiły nawiązać wyrównaną walkę z ośmioklasistkami. Drugi zespół z FC Strzelcy zajął 5 lokatę w mistrzostwach . Najmłodsza z naszych piłkarek 10-letnia Amelia Wareńczak została wybrana przez trenerów najlepszą zawodniczką turnieju .

                      Oto autorki tego sukcesu :

            1 zespół : Inga Abramowicz, Nina Burzyńska, Natalia Grembecka, Alina Kłódczyńska, Pola Mączkowska, Zuzanna Szaj, Oliwia Szewczyk, Amelia Wareńczak i Karolina Zwolińska

            2 zespół : Weronika Filipiak, Lena Konkowska, Nadia Konkowska, Antonina Łopka, Dagmara Matysiak, Zofia Misztak, Aniela Przystałowska, Angelika Rączkowiak i Oliwia Walaszczyk.

             

                                                                       Waldemar Kamiński

          • Sukces naszych uczniów na ergometrach wioślarskich.

          • W środę 20 listopada w hali GOS w Suchym Lesie chętni uczniowie klas 6 i 7 brali udział w zawodach na ergometrze wioślarskim. Był to ostatni etap zawodów w poszczególnych gminach.  Akcja zorganizowana została przez Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich oraz Fundację Wielkopolskie Wioślarstwo. Zawody odbywają się cyklicznie w całym powiecie poznańskim, w tym roku już po raz szósty. Najlepsi zawodnicy z poszczególnych gmin będą rywalizowali w wielkim finale 26.11.2019 o 17:30 w poznańskim Sheratonie.

            W najlepszej trójce zawodników z gminy znaleźli się:

            Weronika Filipiak z klasy 6b oraz  Adrian Skubiszyński z klasy 7b.

            Weronika i Adrian powalczą  w wielkim finale w hotelu Sheraton  o nagrodę główną – ergometr wioślarski dla naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki.

            Więcej informacji na stronach:

            https://wioslarstwo.poznan.pl/2019/11/20/po-suchym-lesie-czas-na-final/

            https://pierwszykrokwioslarski.pl/

                                                                                                           Agnieszka Drabikowska-Śrama