• PIERWIOSNEK POSZUKIWANY

W dniu 21 marca dzieci z klasy 1a i 1c, hołdując tradycji, udały się na „wagary”. Pod hasłem „Pierwiosnek poszukiwany”, udaliśmy się na spacer nad staw w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Pierwiosnków, niestety nie znaleźliśmy, ale widzieliśmy kwitnące przebiśniegi i krokusy, a na niektórych krzewach i drzewach zauważyliśmy małe pąki i listki. Słuchaliśmy też śpiewu ptaków. Mieliśmy dużo szczęścia, bo nad stawem udało nam się zobaczyć lecącego bociana.

W czasie spaceru obdarowaliśmy mieszkańców Biedruska przygotowanymi wcześniej kolorowymi kwiatkami, przypominającymi o tym, że dzisiaj pierwszy Dzień Wiosny.

Katarzyna Wardzińska

• ZABAWY Z OZOBOTEM

• Sprzęt otrzymano w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości".

W świetlicy zagościł w piątek Ozobotmaleńki robot do nauki programowania. Do przygotowania trasy, po której miał się poruszać, wykorzystaliśmy gotowe elementy z kodami. Przy jej układaniu popełniliśmy trochę błędów, ale w kolejnych próbach udało nam się je całkowicie wyeliminować.

Co przy tym ćwiczyliśmy:

1. Umiejętność czytania kodów.
            2. Logiczne myślenie.
            3. Orientację przestrzenną.
            4. Czytanie ze zrozumieniem.
            5. Umiejętność wyszukiwania i eliminowania błędów.
            6. Współpracę w zespole.

Ponadto wzbogacaliśmy słownictwo o nowe terminy, np. “rotacja”.

Zabawa z Ozobotem okazała się być bardzo pasjonująca.

Katarzyna Wardzińska

• Maraton Przyrodniczy 2023

• W środę 15 marca uczniowie klas 7 i 8 brali udział w Maratonie Przyrodniczym. Były to dwie godziny, w czasie których uczniowie aktywnie i twórczo zgłębiali tajemnice otaczającego nas świata. Musieli wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami z geografii, fizyki, biologii i chemii. Zadania i testy do maratonu opracowały panie Marzena Szymańska, Elżbieta Urbańczyk, Bogdana Sulińska i Bogumiła Machalska. Owocowy poczęstunek przygotowany przez radę Rodziców dodał uczniom energii. Za owoce serdecznie dziękujemy Rodzicom!

No i czas na zwycięzców :

I miejsce uzyskała Karolina Zwolińska,

II miejsce Mateusz Janczak III miejsce Oliwia Szewczyk.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim maratończykom.

Bogumiła Machalska

• Wyniki głosowania na projekty uczniowskie w ramach projektu „Lokalna młodzież ma głos”

• - Projekt nr 1 – „Przypływ świeżości” ergometry wioślarskie: 34 głosy,

- Projekty nr 2 – „Scena dla wszystkich”: 63 głosy,

- Projekt  nr 3 – „Czas na relaks”: 112 głosów,

- Projekt nr 4 – „Funkcjonalne siedziska modułowe”: 84 głosy.

Głosowanie odbyło się 27 lutego 2023 r. Wygrał projekt „Czas na relaks”. Jego autorką jest Weronika Kurant z klasy VI B. Gratulujemy !!! Projekt będzie realizowany w najbliższym czasie.