Strona główna

    • Po dzisiejszej wizycie gości z Policji, Straży Gminnej i OSP wszyscy nasi uczniowie będą widzieć, jak zachowywać się bezpiecznie podczas wakacji. Najwięcej emocji wzbudził gość specjalny: suczka Luna. Jej zajmujący się dogoterapią instruktor wyjaśniał dzieciom, jak należy się zachować wobec nieznanych psów, by uniknąć zagrożeń.
      • Dziś naszymi gośćmi byli Pan dr Paweł Głuszek, pracownik Odziałowego Archiwum IPN w Poznaniu, oraz Pan Mariusz Naworski, przewodniczący Zarządu Osiedla Biedrusko. Pan doktor opowiedział czwartoklasistom o losach polskich dzieci, które podczas II wojny światowej zostały wywiezione do ZSRR, opuściły go wraz z armią gen. Andersa, a potem los rozrzucił je po całym świecie, od Australii po Kanadę. Bardzo dziękujemy za interesującą prelekcję, przybliża
          • W piątek w całej szkole obchodziliśmy „Dzień Królewski”. Młodsi uczestnicy weszli w pełny tryb monarchii absolutnej — zaangażowani tak, jakby od ich działań zależały losy całego królestwa. Starsi podchodzili do wydarzenia z większą rezerwą, z miną w stylu: „Czy ja na pewno muszę mieć koronę na głowie?”.
            • W dniach 21 i 28 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Warcabowy dla uczniów z klas 1-3. Wzięło w nim udział 34 śmiałków, którzy z poważnymi minami zajęli miejsca przy planszach. Jedni długo zastanawiali się nad każdym ruchem, inni przesuwali pionki, jakby mieli w głowie tajny plan zdobycia mistrzowskiego tytułu.
              • Dzień Teatru, obchodzony we wtorek 9 czerwca, tym razem został zdominowany przez bohaterkę znanej wszystkim baśni.

                Kopciuszek pojawił się w przedstawieniu na podstawie tekstu Adama Szafrańca, wyreżyserowanym przez Aldonę Pytlak, instruktorkę młodszego kółka teatralnego, gromadzącego dzieci z klas trzecich. Fenomenalnie odegrane role macochy, złych sióstr, ojca, pary królewskiej, królewicza, szopów praczy, obserwatorek-narratorek, no i tytułow
                • Z radością informujemy, że Weronika, uczennica klasy 3, jako zawodniczka Kadry Wielkopolskiej, wzięła udział w dwudniowych Mistrzostwach Wojewódzkich Młodzików w Warszawie.
                  • Z przyjemnością informujemy, że Oliwia, uczennica klasy 3, po raz drugi wystąpiła w Pływackim Challenge'u organizowanym na Pływalni Miejskiej Atlantis w Poznaniu. W sztafecie, w której płynęła wraz z tatą zdobyła 3 miejsce osiągając czas 39,40s, poprawiając wynik sprzed dwóch lat o 15 sekund.
                    • Rada Rodziców działająca przy naszej szkole przygotowuje kolejną niespodziankę dla uczniów. W przeddzień zakończenia roku na boisku szkolnym odbędzie się piknik. Będzie można rozłożyć koce, wypić lemoniadę, zagrać w planszówki, posłuchać muzyki i pośpiewać. Jedny słowem beztroski letni relaks!
                      • Z zainteresowaniem obserwujemy postępy prac na budowie nowej szkoły w Biedrusku. Wyobrażamy sobie nowe sale lekcyjne, korytarze pełne rozmów, śmiechu i wspólnych spotkań. Każda nowa cegła to kolejny krok do miejsca, które już wkrótce wypełni się nauką, zabawą, przyjaźnią i codziennym szkolnym życiem.
                        • Lista galerii

                        • brak danych
                      • Kreatywnie i na wesoło :)

                        Lekcje z komiksem " Kajko i Kokosz"
                        • Aktualności

                              • Otwarcie ścieżki historycznej przy Narodowym Panteonie Powstania Wielkopolskiego

                                W niedzielę 26 czerwca, w upalne popołudnie, odbyło się uroczyste otwarcie ścieżki historycznej przy Narodowym Panteonie Powstania Wielkopolskiego obok pałacu w Biedrusku, z udziałem wielu znamienitych gości. W tym wydarzeniu, ważnym dla całej społeczności Biedruska, uczestniczyli też nasi uczniowie. Podczas Mszy Świętej oraz przemarszu do Panteonu reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym, wraz z Panią Dyrektor składali kwiaty pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, a następnie odczytywali informacje o postaciach historycznych, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. (J. Piłsudski, I.J. Paderewski, R. Dmowski)) oraz wywalczyły w Powstaniu Wielkopolskim przyłączenie naszego regionu do wolnej ojczyzny (dowódcy S. Taczak i J. Dowbor-Muśnicki).

                              • Zakończenie roku szkolnego

                                Zakończenie roku szkolnego

                                Rok szkolny 2021/2022 już za nami! 24 czerwca uczniowie i nauczyciele zakończyli go bardzo uroczyście.

                                Najpierw, o godzinie 8.00, nastąpiło pożegnanie absolwentów. Na uroczystości pojawili się zaproszeni goście: Pan Radosław Banaszak i Pan Krzysztof Łączkowski, radni Gminy Suchy Las, Pani Roma Bandosz, przewodnicząca Rady Rodziców, Pan Jan Kucharski i Pani Grażyna Kobyłka ze Stowarzyszenia Biedrusko. Licznie przybyli rodzice ósmoklasistów oraz nauczyciele.

                              • Rambit matematyczno-sportowy

                                Rambit matematyczno-sportowy

                                Połączenie nauki z zabawą to najlepszy sposób utrwalania wiedzy, a przy okazji zwiększania sprawności.

                                3 czerwca młodzi matematycy i sportowcy z kl. III i IV rywalizowali w turnieju "Rambit", podczas którego rozwiązywali zadania matematyczne przeplatane ćwiczeniami sprawnościowymi. W części matematycznej dzieci układały tangramy, uzupełniały magiczne kwadraty, kodowały i grały w bingo z tabliczką mnożenia, natomiast w części sportowej uczestniczyły w następujących konkurencjach: bieg w kamizelce, skoki dodawane oraz "rzuć i skacz".

                              • Dzień Dziecka - Dzień Talentów

                                Dzień Dziecka – Dzień Talentów

                                Jak zorganizować szkolny Dzień Dziecka, by uczniowie nie tylko przyjemnie spędzili czas, ale też wzbudzili podziw swoich rówieśników? W Biedrusku jest na to sposób.

                                W środę 1 czerwca odbył się pokaz talentów uczniowskich. Rankiem prezentowali je uczniowie klas 4-8, a przed południem dzieci z klas młodszych. Rówieśnicy i nauczyciele mogli podziwiać występy wokalne, taneczne, plastyczne, gimnastyczne, grę na różnych instrumentach (keyboard, ukulele, gitara elektryczna), mistrzowską grę w piłkę, jazdę na deskorolce, na rolkach, pokaz karate, układanie kostki Rubika na czas, konstrukcje z klocków Lego, imponującą kolekcję minerałów, skomplikowane układy akrobatyczne, własnoręcznie napisane i zilustrowane książki oraz mnóstwo innych umiejętności i zainteresowań. Najbardziej zaskoczył nas uczeń klasy 1b, Michał, który zna nazwy stolic wszystkich państw

                              • Projekt historyczny „Starożytne cywilizacje”

                                Projekt piątoklasistów

                                Wiosną uczniowie obu klas piątych realizowali projekt edukacyjny z historii „Starożytne cywilizacje”.

                                Już na początku marca każda klasa została podzielona na cztery zespoły, które otrzymały konkretne zadania do wykonania w określonym terminie. Co dwa tygodnie liderzy grup zdawali sprawozdanie z wykonania zadań. Pokaz efektów pracy odbył się 17-18 maja. Uczniowie prezentowali dorobek ludów starożytnych: mieszkańców Mezopotamii, Egipcjan, Greków i Rzymian. Musieli przedstawić scenkę, wykonać plakaty, makiety, modele.

                              • Święto Patrona

                                Święto Patrona Szkoły

                                W sobotę 23 kwietnia nasza szkoła obchodziła swoje najważniejsze święto. W sposób inny niż zazwyczaj uczciliśmy naszego Patrona – 7 Pułk Strzelców Konnych Wlkp.

                                Ponieważ w szkole mamy coraz więcej dzieci, uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. Młodsi, z klas 1-3, przyszli wcześniej. O 8.00 na hali sportowej odśpiewaliśmy hymn szkoły, następnie delegacja z klas trzecich, wraz z Panią Dyrektor Marzena Szymańską, udała się pod pomnik 7 PSK Wlkp., by złożyć tam kwiaty, a każda klasa pod opieką nauczycieli wzięła udział w „pociągu do historii”. Aby dojechać do celu, należało na każdej „stacji” wykonać jakieś zadanie. Dzieci malowały mural przedstawiający ułana, wykonywały kotyliony w barwach pułkowych (oliwkowy, żółty, biały), zapoznawały się z dziejami Patrona, a następnie rozwiązywały quiz oraz układały we właściwej kolejności słowa hymnu

                              • Konkurs na najpiękniejszego królika

                                11 kwietnia podsumowaliśmy tegoroczny konkurs wielkanocny na najpiękniejszego królika, Wybór był jak zwykle bardzo trudny, bo wszystkie króliki były piękne i pomysłowo wykonane. Oto wyniki:

                                kategoria klas 1-3

                                I miejsce: Antonina Papierz 3B, Zuzanna Górniaczyk 2B, Natalia Dachniewska 3A

                                II miejsce: Barbara Polus 1A, Wojciech Polus 2A, Antonina Koźlarek 3A, Santiago Zając 1A

                              • Życzenia

                                Z okazji Świat Wielkanocnych

                                wszystkiego co piękne, dobre, ważne...

                                wiary, nadziei i miłości,

                                a przede wszystkim zdrowia,

                                wytrwałości w codziennym zmaganiu się z przeciwieństwami,

                                poczucia siły i spokoju

                                życzy cała społeczność

                                Zespołu Szkół im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich w Biedrusku

                              • Konkurs mitologiczny

                                Konkurs mitologiczny

                                6 kwietnia w naszej szkole zagościli bogowie i herosi z mitologii greckiej, odbył się bowiem konkurs mitologiczny. Uczestnikami byli uczniowie klas piątych i szóstej.

                                Pierwszą konkurencją, w której musieli zaprezentować swoje umiejętności, była scenka przedstawiająca dowolny mit. Jury w składzie: Pani Dyrektor Marzena Szymańska, Pani Bogdana Sulińska – nauczyciel historii i geografii oraz Pani Jolanta Jedynak – organizator konkursu, brało pod uwagę zgodność scenki z treścią i wymową mitu, stroje i rekwizyty, opanowanie tekstu oraz pomysłowość. Uczniowie wykazali się taką kreatywnością, że zachwycili i niemal do łez rozbawili jury i publiczność, złożoną z rówieśników.

                              • Poligon Biedrusko

                                Poligon wojskowy Biedrusko zarządzany jest przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych (CSWL) w Poznaniu. Na terenie poligonu realizowane jest intensywne szkolenie, w związku z czym obowiązuje całkowity zakaz wstępu na teren poligonu dla osób nieuprawnionych, w tym dla ruchu pieszego, rowerowego, samochodowego, a także dla wszelkich form turystyki i rekreacji.

                              • Konkurs na plakat

                                Aby uświetnić obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji, przypadające w październiku, Ministerstwo Sprawiedliwości po raz kolejny zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie na plakat promujący mediację - alternatywny do sądowego sposób rozwiązywania sporów.

                                Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Ma pomóc w upowszechnieniu wiedzy na temat mediacji i zachęcić do korzystania z niej. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację.

                        • Przydatne linki

                          • E-dziennik
                          • Aktywna tablica
                          • Labolatoria Przyszłości
                          • Szkoła na Fb
                          • Przedszkole
                          • Odnośnik: https://dbamomojzasieg.pl/