Strona główna

    • Po dzisiejszej wizycie gości z Policji, Straży Gminnej i OSP wszyscy nasi uczniowie będą widzieć, jak zachowywać się bezpiecznie podczas wakacji. Najwięcej emocji wzbudził gość specjalny: suczka Luna. Jej zajmujący się dogoterapią instruktor wyjaśniał dzieciom, jak należy się zachować wobec nieznanych psów, by uniknąć zagrożeń.
      • Dziś naszymi gośćmi byli Pan dr Paweł Głuszek, pracownik Odziałowego Archiwum IPN w Poznaniu, oraz Pan Mariusz Naworski, przewodniczący Zarządu Osiedla Biedrusko. Pan doktor opowiedział czwartoklasistom o losach polskich dzieci, które podczas II wojny światowej zostały wywiezione do ZSRR, opuściły go wraz z armią gen. Andersa, a potem los rozrzucił je po całym świecie, od Australii po Kanadę. Bardzo dziękujemy za interesującą prelekcję, przybliża
          • W piątek w całej szkole obchodziliśmy „Dzień Królewski”. Młodsi uczestnicy weszli w pełny tryb monarchii absolutnej — zaangażowani tak, jakby od ich działań zależały losy całego królestwa. Starsi podchodzili do wydarzenia z większą rezerwą, z miną w stylu: „Czy ja na pewno muszę mieć koronę na głowie?”.
            • W dniach 21 i 28 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Warcabowy dla uczniów z klas 1-3. Wzięło w nim udział 34 śmiałków, którzy z poważnymi minami zajęli miejsca przy planszach. Jedni długo zastanawiali się nad każdym ruchem, inni przesuwali pionki, jakby mieli w głowie tajny plan zdobycia mistrzowskiego tytułu.
              • Dzień Teatru, obchodzony we wtorek 9 czerwca, tym razem został zdominowany przez bohaterkę znanej wszystkim baśni.

                Kopciuszek pojawił się w przedstawieniu na podstawie tekstu Adama Szafrańca, wyreżyserowanym przez Aldonę Pytlak, instruktorkę młodszego kółka teatralnego, gromadzącego dzieci z klas trzecich. Fenomenalnie odegrane role macochy, złych sióstr, ojca, pary królewskiej, królewicza, szopów praczy, obserwatorek-narratorek, no i tytułow
                • Z radością informujemy, że Weronika, uczennica klasy 3, jako zawodniczka Kadry Wielkopolskiej, wzięła udział w dwudniowych Mistrzostwach Wojewódzkich Młodzików w Warszawie.
                  • Z przyjemnością informujemy, że Oliwia, uczennica klasy 3, po raz drugi wystąpiła w Pływackim Challenge'u organizowanym na Pływalni Miejskiej Atlantis w Poznaniu. W sztafecie, w której płynęła wraz z tatą zdobyła 3 miejsce osiągając czas 39,40s, poprawiając wynik sprzed dwóch lat o 15 sekund.
                    • Rada Rodziców działająca przy naszej szkole przygotowuje kolejną niespodziankę dla uczniów. W przeddzień zakończenia roku na boisku szkolnym odbędzie się piknik. Będzie można rozłożyć koce, wypić lemoniadę, zagrać w planszówki, posłuchać muzyki i pośpiewać. Jedny słowem beztroski letni relaks!
                      • Z zainteresowaniem obserwujemy postępy prac na budowie nowej szkoły w Biedrusku. Wyobrażamy sobie nowe sale lekcyjne, korytarze pełne rozmów, śmiechu i wspólnych spotkań. Każda nowa cegła to kolejny krok do miejsca, które już wkrótce wypełni się nauką, zabawą, przyjaźnią i codziennym szkolnym życiem.
                        • Lista galerii

                        • brak danych
                      • Kreatywnie i na wesoło :)

                        Lekcje z komiksem " Kajko i Kokosz"