Strona główna

      • Podczas uroczystości pożegnania absolwentów uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, zostali nagrodzeni Złotą Podkową, Nagrodą Wójta Gminy Suchy Las i nagrodą od Zarządu Osiedla Biedrusko i Stowarzyszenia Biedrusko.
          • Zakończenie roku szkolnego w klasach 1-3 było wyjątkowym i pełnym wzruszeń wydarzeniem. Po wystąpieniu Pani Dyrektor przyszedł czas na nagrodzenie uczniów, którzy wyróżnili się w konkursach międzyszkolnych. Wręczono dyplomy i nagrody, doceniając zaangażowanie dzieci i ich sukcesy.
            • Dziś ostatni w roku szkolnym 2025/2026 apel Samorządu Uczniowskiego. Podsumowano całoroczną pracę SU i rozdano nagrody, ufundowane przez szkołę i Samorząd. Otrzymali je uczniowie, którzy aktywnie działali w SU, prowadzili szkolne uroczystości i obsługiwali sprzęt nagłaśniający, wyróżnili się 100% frekwencją, byli zwycięzcami szkolnych i pozaszkolnych konkursów: Dużego i Małego Maratonu Humanistycznego, konkursu historycznego dla klas 4-6, konkurs
              • Kolorowe kocyki, parasole, pyszna lemoniada, słodkie cukierki i mnóstwo planszówek - wszystko to stworzyło wyjątkową atmosferę na naszym szkolnym boisku!
                • Po dzisiejszej wizycie gości z Policji, Straży Gminnej i OSP wszyscy nasi uczniowie będą widzieć, jak zachowywać się bezpiecznie podczas wakacji. Najwięcej emocji wzbudził gość specjalny: suczka Luna. Jej zajmujący się dogoterapią instruktor wyjaśniał dzieciom, jak należy się zachować wobec nieznanych psów, by uniknąć zagrożeń.
                  • Lista galerii

                  • brak danych
                • Kreatywnie i na wesoło :)

                  Lekcje z komiksem " Kajko i Kokosz"
                  • Aktualności

                        • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2024

                          Z okazji Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu przygotowanym przez klasę 6a. Odbył się również Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej, który od lat organizuje Pani Małgorzata Andrzejczak wraz z Samorządem Uczniowskim i jego opiekunkami. Zwieńczeniem obchodów uroczystości było wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.Tym akcentem włączyliśmy się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej Niepodległa do Hymnu.

                        • Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

                          Tegoroczny Konkurs Pieśni Patriotycznej odbył się 7 listopada.

                          Po apelu z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości, przygotowanym przez klasę 6A uczniowie klas starszych zaprezentowali przygotowane utwory na bardzo wysokim poziomie, co postawiło jury przed niezmiernie trudnym wyborem.

                          W klasach 4-6 miejsce I zajęła klasa 4a, II miejsce - klasa 4b, II miejsce -- klasa 6a.

                        • Kiermasz świąteczny

                          Już listopad... A to oznacza, że zaczynamy przygotowania do świątecznego kiermaszu. Jego ważną częścią jest "Książkomania" czyli kolorowe stoisko z książkami. Zaczynamy zbiórkę w szkole, można przynosić książki, gry, filmy do biblioteki lub do pokoju nauczycielskiego. Mogą być używane, ale prosimy aby nie były zniszczone.

                        • Wolontariat

                          Szkolne Koło Wolontariatu w ramach współpracy z Hospicjum Palium rozpoczyna świąteczną zbiórkę na rzecz podopiecznych Hospicjum, których wspieramy:

                          artykułami spożywczymi:

                          kawa sypana, rozpuszczalna,

                          słodycz (czekolada, ciastka, cukierki, wafelki itp.)

                          bakalie (orzechy, rodzynki, suszone owoce itp.)

                        • SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

                          W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły brali udział w różnych zawodach sportowych. W poniedziałek pojechaliśmy do Chludowa na Mistrzostwa Gminy Suchy Las w biegach przełajowych. W tych zawodach zespołowo zajęliśmy 3 miejsce , a indywidualnie Wojtek Polus był pierwszy, Adam Kamiński drugi, a Michał Witkowski trzeci w swoich kategoriach wiekowych. Z kolei we wtorek uczestniczyliśmy w spartakiadzie w Suchym Lesie. W kategorii lekkoatletyka i konkurencje indywidualne nasza szkoła zajęła 1 miejsce. Natomiast w kategorii piłka nożna klasy 1-3 również 1 miejsce, a klasy 4-6 drugie miejsce. Naszym uczniom gratulujemy zwycięstw i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zawodach.

                        • Z wizytą w sejmie

                          Z wizytą w Sejmie

                          29 września uczniowie naszej szkoły: Patrycja Pędzińska z klasy VI, Jan Słowik z klasy VII i Borys Śmigielski z klasy VIII udali się do Warszawy na XXX jubileuszową sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży.

                          Drogą losowania organizatorzy zaprosili 153 szkoły (z 15 tysięcy) z całej Polski. Wcześniej Patrycja, Janek i Borys wzięli udział w warsztatach przygotowujących ich do zjazdu. Główne pytanie tej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży brzmiało: Co jest dla nas najważniejsze? Wytypowanych zostało osiem obszarów:

                        • SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

                          W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły brali udział w różnych zawodach sportowych. W poniedziałek pojechaliśmy do Chludowa na Mistrzostwa Gminy Suchy Las w biegach przełajowych. W tych zawodach zespołowo zajęliśmy 3 miejsce , a indywidualnie Wojtek Polus był pierwszy, Adam Kamiński drugi, a Michał Witkowski trzeci w swoich kategoriach wiekowych. Z kolei we wtorek uczestniczyliśmy w spartakiadzie w Suchym Lesie. W kategorii lekkoatletyka i konkurencje indywidualne nasza szkoła zajęła 1 miejsce. Natomiast w kategorii piłka nożna klasy 1-3 również 1 miejsce, a klasy 4-6 drugie miejsce. Naszym uczniom gratulujemy zwycięstw i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zawodach.

                        • POMOC DLA POWODZIAN

                          Drodzy wolontariusze i sympatycy Koła Wolontariatu!

                          Pragniemy aktywnie włączyć się w pomoc na rzecz osób poszkodowanych w powodzi.

                          Zaczynamy zbiórkę potrzebnych rzeczy:

                          środki czystości,

                          karma dla zwierzaków

                          Dary przekażemy do sztabu w Suchym Lesie.

                      • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
                        • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

                          Uroczyste zakończenie roku szkolnego

                          W piątek 21 czerwca 2024 r., po pożegnaniu absolwentów, w hali sportowej odbyło się zakończenie roku szkolnego uczniów klas 4-7.

                          Nowy poczet sztandarowy wprowadził Sztandar Szkoły. Po hymnie państwowym Pani Dyrektor wręczyła uczniom, którzy zdobyli najwyższe wyniki w nauce, świadectwa z wyróżnieniem, a pani Sylwia Kunsztowicz, przewodnicząca Rady Rodziców - medale. Uczniowie, którym udało się uzyskać średnią ocen 5,0 i powyżej, dodatkowo otrzymali nagrody książkowe.

                      • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW
                        • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

                          Pożegnanie absolwentów

                          W piątek 21 czerwca 2024 r. w hali sportowej zgromadzili się bohaterowie tego dnia, czyli ósmoklasiści, ich rodzice, nauczyciele, przybyli również zaproszeni goście. O 9.00 nastąpiło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego, po czym odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru następcom – siódmoklasistom, a prowadzenie uroczystości przejął nowy przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Borys Śmigielski.

                      • SZKOLNY OGRÓDEK
                        • SZKOLNY OGRÓDEK

                          Uczniowie uczęszczający na koło kulinarne, postanowili wraz z prowadzącą Panią Izabelą Minge, założyć ogródek szkolny. Pomógł im w tym nasz Pan konserwator, który zbudował płot i postawił namiot.

                          Kwiaty i warzywa na zdjęciach to efekt codziennego podlewania i pielęgnacji. Po wakacjach z dojrzałych pomidorów i dynii uczniowie sporządzą pyszne potrawy.

                        • EDUKACJA Z WOJSKIEM

                          3 czerwca klasa 6a miała okazję wziąć udział w programie edukacyjno–obronnym „Edukacja z wojskiem”. Zajęcia prowadzili żołnierze z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Celem spotkania było: „popularyzowanie wiedzy z obszaru zarządzania bezpieczeństwem, obrony cywilnej, cyberbezpieczeństwa, ratownictwa medycznego, systemu alarmowania, łączności oraz zachowań w sytuacjach kryzysowych”. Po części teoretycznej uczniowie poznawali m.in. metodę rozpalania ognia za pomocą krzesiwa i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zakończeniu szkolenia, uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w programie.

                      • NIEZAWODNY JAN BRZECHWA, CZYLI DZIEŃ TEATRU  W BIEDRUSKU
                        • NIEZAWODNY JAN BRZECHWA, CZYLI DZIEŃ TEATRU W BIEDRUSKU

                          Piątek 24 maja upłynął pod patronatem Talei, muzy komedii. W Szkole Podstawowej w Zespole Szkół im. 7 PSK Wlkp. w Biedrusku miał miejsce bowiem Szkolny Dzień Teatru.

                          Kiedyś taka uroczystość odbywała się u nas corocznie. Pierwszy Dzień Teatru został zorganizowany w 2000 r., ostatni w 2019. Potem rozpoczęła się pandemia… Nawet gdy obostrzenia covidowe się skończyły, pozostała obawa, że powrócą i znów starania i zaangażowanie dzieci pójdą na marne. Ale oto w tym roku nastąpiło wznowienie działalności kółek teatralnych w naszej szkole, a efekty ich pracy mogła podziwiać przed południem społeczność szkolna, a po południu rodzice.

                  • Przydatne linki

                    • E-dziennik
                    • Aktywna tablica
                    • Labolatoria Przyszłości
                    • Szkoła na Fb
                    • Przedszkole
                    • Odnośnik: https://dbamomojzasieg.pl/