Strona główna

    • Dziś ostatni w roku szkolnym 2025/2026 apel Samorządu Uczniowskiego. Podsumowano całoroczną pracę SU i rozdano nagrody, ufundowane przez szkołę i Samorząd. Otrzymali je uczniowie, którzy aktywnie działali w SU, prowadzili szkolne uroczystości i obsługiwali sprzęt nagłaśniający, wyróżnili się 100% frekwencją, byli zwycięzcami szkolnych i pozaszkolnych konkursów: Dużego i Małego Maratonu Humanistycznego, konkursu historycznego dla klas 4-6, konkurs
      • Kolorowe kocyki, parasole, pyszna lemoniada, słodkie cukierki i mnóstwo planszówek - wszystko to stworzyło wyjątkową atmosferę na naszym szkolnym boisku!
        • W dniu 18 czerwca 2026 r. w Chludowie odbył się międzyszkolny konkurs wokalny, podczas którego uczniowie prezentowali utwory z gatunku pop.

          I miejsce zajęła Matylda, II miejsce – Franek, a III miejsce – Ewa. Oprócz występów solowych Ewa i Matylda zaśpiewały wspólnie w duecie piosenkę „We Can’t Be Friends”. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą wymową języka angielskiego oraz umiejętnością poruszenia i zaangażowania publiczności swoim występem.
          • W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 1b odwiedzili Przedszkole "Mały Poligon" w Biedrusku, aby sprawić młodszym kolegom i koleżankom niespodziankę.

            Uczniowie po raz kolejny wcielili się w bohaterów wiersza Juliana Tuwima "Rzepka", prezentując swoje role z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem. Kolorowe stroje, rekwizyty i świetna gra aktorska sprawiły, że przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły losy rzepki, której wyciągnięcie wymagało współpracy
            • Po dzisiejszej wizycie gości z Policji, Straży Gminnej i OSP wszyscy nasi uczniowie będą widzieć, jak zachowywać się bezpiecznie podczas wakacji. Najwięcej emocji wzbudził gość specjalny: suczka Luna. Jej zajmujący się dogoterapią instruktor wyjaśniał dzieciom, jak należy się zachować wobec nieznanych psów, by uniknąć zagrożeń.
              • Dziś naszymi gośćmi byli Pan dr Paweł Głuszek, pracownik Odziałowego Archiwum IPN w Poznaniu, oraz Pan Mariusz Naworski, przewodniczący Zarządu Osiedla Biedrusko. Pan doktor opowiedział czwartoklasistom o losach polskich dzieci, które podczas II wojny światowej zostały wywiezione do ZSRR, opuściły go wraz z armią gen. Andersa, a potem los rozrzucił je po całym świecie, od Australii po Kanadę. Bardzo dziękujemy za interesującą prelekcję, przybliża
                  • W piątek w całej szkole obchodziliśmy „Dzień Królewski”. Młodsi uczestnicy weszli w pełny tryb monarchii absolutnej — zaangażowani tak, jakby od ich działań zależały losy całego królestwa. Starsi podchodzili do wydarzenia z większą rezerwą, z miną w stylu: „Czy ja na pewno muszę mieć koronę na głowie?”.
                    • W dniach 21 i 28 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Warcabowy dla uczniów z klas 1-3. Wzięło w nim udział 34 śmiałków, którzy z poważnymi minami zajęli miejsca przy planszach. Jedni długo zastanawiali się nad każdym ruchem, inni przesuwali pionki, jakby mieli w głowie tajny plan zdobycia mistrzowskiego tytułu.
                      • Dzień Teatru, obchodzony we wtorek 9 czerwca, tym razem został zdominowany przez bohaterkę znanej wszystkim baśni.

                        Kopciuszek pojawił się w przedstawieniu na podstawie tekstu Adama Szafrańca, wyreżyserowanym przez Aldonę Pytlak, instruktorkę młodszego kółka teatralnego, gromadzącego dzieci z klas trzecich. Fenomenalnie odegrane role macochy, złych sióstr, ojca, pary królewskiej, królewicza, szopów praczy, obserwatorek-narratorek, no i tytułow
                        • Z radością informujemy, że Weronika, uczennica klasy 3, jako zawodniczka Kadry Wielkopolskiej, wzięła udział w dwudniowych Mistrzostwach Wojewódzkich Młodzików w Warszawie.
                          • Z przyjemnością informujemy, że Oliwia, uczennica klasy 3, po raz drugi wystąpiła w Pływackim Challenge'u organizowanym na Pływalni Miejskiej Atlantis w Poznaniu. W sztafecie, w której płynęła wraz z tatą zdobyła 3 miejsce osiągając czas 39,40s, poprawiając wynik sprzed dwóch lat o 15 sekund.
                            • Rada Rodziców działająca przy naszej szkole przygotowuje kolejną niespodziankę dla uczniów. W przeddzień zakończenia roku na boisku szkolnym odbędzie się piknik. Będzie można rozłożyć koce, wypić lemoniadę, zagrać w planszówki, posłuchać muzyki i pośpiewać. Jedny słowem beztroski letni relaks!
                              • Z zainteresowaniem obserwujemy postępy prac na budowie nowej szkoły w Biedrusku. Wyobrażamy sobie nowe sale lekcyjne, korytarze pełne rozmów, śmiechu i wspólnych spotkań. Każda nowa cegła to kolejny krok do miejsca, które już wkrótce wypełni się nauką, zabawą, przyjaźnią i codziennym szkolnym życiem.
                                • Lista galerii

                                • brak danych
                              • Kreatywnie i na wesoło :)

                                Lekcje z komiksem " Kajko i Kokosz"
                                • Aktualności

                                      • Ale to był piknik!

                                        Kolorowe kocyki, parasole, pyszna lemoniada, słodkie cukierki i mnóstwo planszówek - wszystko to stworzyło wyjątkową atmosferę na naszym szkolnym boisku!

                                        Nie zabrakło uśmiechów, wspólnych rozmów, emocjonujących rozgrywek, śpiewu i świetnej zabawy. To był czas pełen relaksu, integracji i dobrej energii, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

                                      • Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego

                                        Dziś ostatni w roku szkolnym 2025/2026 apel Samorządu Uczniowskiego. Podsumowano całoroczną pracę SU i rozdano nagrody, ufundowane przez szkołę i Samorząd. Otrzymali je uczniowie, którzy aktywnie działali w SU, prowadzili szkolne uroczystości i obsługiwali sprzęt nagłaśniający, wyróżnili się 100% frekwencją, byli zwycięzcami szkolnych i pozaszkolnych konkursów: Dużego i Małego Maratonu Humanistycznego, konkursu historycznego dla klas 4-6, konkursu mitologicznego, konkursu informatycznego InstaLogik, Olimpiady Antysmogowej, Kangura Matematycznego. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym! Jak widać, w naszej szkole jest przestrzeń do aktywności dla wszystkich, którzy chcą się angażować.

                                      • Niepokonani

                                        W dniu 18 czerwca 2026 r. w Chludowie odbył się międzyszkolny konkurs wokalny, podczas którego uczniowie prezentowali utwory z gatunku pop.

                                        Wszystkie trzy miejsca zajęli uczniowie z naszej szkoły: I miejsce Matylda, II miejsce – Franek, a III miejsce – Ewa. Oprócz występów solowych Ewa i Matylda zaśpiewały wspólnie w duecie piosenkę „We Can’t Be Friends”.

                                      • Z wizytą w Przedszkolu "Mały Poligon"

                                        W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 1b odwiedzili Przedszkole "Mały Poligon" w Biedrusku, aby sprawić młodszym kolegom i koleżankom niespodziankę.

                                        Uczniowie po raz kolejny wcielili się w bohaterów wiersza Juliana Tuwima "Rzepka", prezentując swoje role z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem. Kolorowe stroje, rekwizyty i świetna gra aktorska sprawiły, że przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły losy rzepki, której wyciągnięcie wymagało współpracy wielu postaci.

                                      • Bezpieczne wakacje

                                        Po dzisiejszej wizycie gości z Policji, Straży Gminnej i OSP wszyscy nasi uczniowie będą widzieć, jak zachowywać się bezpiecznie podczas wakacji. Najwięcej emocji wzbudził gość specjalny: suczka Luna. Jej zajmujący się dogoterapią instruktor wyjaśniał dzieciom, jak należy się zachować wobec nieznanych psów, by uniknąć zagrożeń.

                                      • Nasi goście z Oddziałowego Archiwum IPN w Poznaniu

                                        Dziś naszymi gośćmi byli Pan dr Paweł Głuszek, pracownik Odziałowego Archiwum IPN w Poznaniu, oraz Pan Mariusz Naworski, przewodniczący Zarządu Osiedla Biedrusko. Pan doktor opowiedział czwartoklasistom o losach polskich dzieci, które podczas II wojny światowej zostały wywiezione do ZSRR, opuściły go wraz z armią gen. Andersa, a potem los rozrzucił je po całym świecie, od Australii po Kanadę. Bardzo dziękujemy za interesującą prelekcję, przybliżającą naszym uczniom mało znane karty historii.

                                      • Wielki Turniej Warcabowy klas 1-3

                                        W dniach 21 i 28 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Warcabowy dla uczniów z klas 1-3. Wzięło w nim udział 34 śmiałków, którzy z poważnymi minami zajęli miejsca przy planszach. Jedni długo zastanawiali się nad każdym ruchem, inni przesuwali pionki, jakby mieli w głowie tajny plan zdobycia mistrzowskiego tytułu.

                                      • Dzień Teatru cz. 2

                                        Dzień Teatru, obchodzony we wtorek 9 czerwca, tym razem został zdominowany przez bohaterkę znanej wszystkim baśni.

                                        Kopciuszek pojawił się w przedstawieniu na podstawie tekstu Adama Szafrańca, wyreżyserowanym przez Aldonę Pytlak, instruktorkę młodszego kółka teatralnego, gromadzącego dzieci z klas trzecich. Fenomenalnie odegrane role macochy, złych sióstr, ojca, pary królewskiej, królewicza, szopów praczy, obserwatorek-narratorek, no i tytułowej bohaterki, a do tego wspaniałe kostiumy, sugestywna scenografia, doskonale dobrane rekwizyty i muzyka – wszystko to sprawiło, że licznie zgromadzeni widzowie z przyjemnością oglądali i gromko oklaskiwali występy młodych aktorów.

                                      • Spartakiada w Suchym Lesie

                                        W niedzielę, 14 czerwca, odbyła się Spartakiada klas 1–8 w Suchym Lasie. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, którzy wcześniej zgłosili chęć uczestnictwa.

                                        Uczestnicy aktywnie spędzili czas, biorąc udział w różnych konkurencjach sportowych. Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem, sportową postawą oraz chęcią do rywalizacji. Spartakiada była również doskonałą okazją do integracji między uczniami z różnych klas.

                                      • Sukcesy naszej uczennicy

                                        Z radością informujemy, że Weronika Schmidt, uczennica klasy 3, jako zawodniczka Kadry Wielkopolskiej, wzięła udział w dwudniowych Mistrzostwach Wojewódzkich Młodzików w Warszawie.

                                        Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, systematycznej pracy i wielu godzinom intensywnych treningów osiągnęła bardzo wysokie wyniki sportowe. W konkurencji figur artystycznych zdobyła:

                                      • Życzliwi drugoklasiści!

                                        Dzień Życzliwości co prawda już za nami, ale kto powiedział, że życzliwość ma termin ważności? Dzieci z klasy 2c upiekły ciastka i poczęstowały nimi całą społeczność szkolną. Było słodko, pysznie i przede wszystkim bardzo serdecznie. Takie małe gesty mają wielką moc – oby życzliwość gościła u nas nie tylko od święta, ale przez cały rok!

                                      • Historie ukryte w archiwach

                                        Akta procesów o czary, list własnoręcznie podpisane przez Adama Mickiewicza oraz królewskie pieczęcie – takie skarby mieli okazję zobaczyć uczniowie klasy 8a podczas wizyty w Archiwum Państwowym w Poznaniu.

                                        W trakcie zwiedzania młodzież dowiedziała się, jak przechowywane są ważne dokumenty oraz dlaczego stanowią one bezcenne źródło wiedzy nie tylko dla historyków, ale także dla wszystkich zainteresowanych przeszłością.

                                      • Kolejna propozycja Rady Rodziców

                                        Rada Rodziców działająca przy naszej szkole przygotowuje kolejną niespodziankę dla uczniów. W przeddzień zakończenia roku na boisku szkolnym odbędzie się piknik. Będzie można rozłożyć koce, wypić lemoniadę, zagrać w planszówki, posłuchać muzyki i pośpiewać. Jedny słowem beztroski letni relaks!

                                        Dziękujemy!!!

                                      • Poszukiwani wolontariusze

                                        Dzień dobry,

                                        Czerwiec rozpoczynamy bardzo intensywnie, przed nami największe wydarzenie tego roku, Dni Gminy Suchy Las.

                                        Dlatego proszę Was bardzo o wsparcie tego dnia! Potrzebujemy łącznie 60 osób, wszystkie ręce na pokład drodzy wolontariusze 😊

                                        13.06.2026 Dni Gminy Suchy Las:

                                        - 6 osób potrzebujemy do rozdawania chorągiewek i na stoisko Gminy

                                • Przydatne linki

                                  • E-dziennik
                                  • Aktywna tablica
                                  • Labolatoria Przyszłości
                                  • Szkoła na Fb
                                  • Przedszkole
                                  • Odnośnik: https://dbamomojzasieg.pl/