Strona główna
Lista galerii
- brak danych
Kreatywnie i na wesoło :)
Lekcje z komiksem " Kajko i Kokosz"
Aktualności
Ale to był piknik!
Kolorowe kocyki, parasole, pyszna lemoniada, słodkie cukierki i mnóstwo planszówek - wszystko to stworzyło wyjątkową atmosferę na naszym szkolnym boisku!
Nie zabrakło uśmiechów, wspólnych rozmów, emocjonujących rozgrywek, śpiewu i świetnej zabawy. To był czas pełen relaksu, integracji i dobrej energii, który na długo pozostanie w naszej pamięci.
Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego
Dziś ostatni w roku szkolnym 2025/2026 apel Samorządu Uczniowskiego. Podsumowano całoroczną pracę SU i rozdano nagrody, ufundowane przez szkołę i Samorząd. Otrzymali je uczniowie, którzy aktywnie działali w SU, prowadzili szkolne uroczystości i obsługiwali sprzęt nagłaśniający, wyróżnili się 100% frekwencją, byli zwycięzcami szkolnych i pozaszkolnych konkursów: Dużego i Małego Maratonu Humanistycznego, konkursu historycznego dla klas 4-6, konkursu mitologicznego, konkursu informatycznego InstaLogik, Olimpiady Antysmogowej, Kangura Matematycznego. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym! Jak widać, w naszej szkole jest przestrzeń do aktywności dla wszystkich, którzy chcą się angażować.
Niepokonani
W dniu 18 czerwca 2026 r. w Chludowie odbył się międzyszkolny konkurs wokalny, podczas którego uczniowie prezentowali utwory z gatunku pop.
Wszystkie trzy miejsca zajęli uczniowie z naszej szkoły: I miejsce Matylda, II miejsce – Franek, a III miejsce – Ewa. Oprócz występów solowych Ewa i Matylda zaśpiewały wspólnie w duecie piosenkę „We Can’t Be Friends”.
Z wizytą w Przedszkolu "Mały Poligon"
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 1b odwiedzili Przedszkole "Mały Poligon" w Biedrusku, aby sprawić młodszym kolegom i koleżankom niespodziankę.
Uczniowie po raz kolejny wcielili się w bohaterów wiersza Juliana Tuwima "Rzepka", prezentując swoje role z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem. Kolorowe stroje, rekwizyty i świetna gra aktorska sprawiły, że przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły losy rzepki, której wyciągnięcie wymagało współpracy wielu postaci.
Bezpieczne wakacje
Po dzisiejszej wizycie gości z Policji, Straży Gminnej i OSP wszyscy nasi uczniowie będą widzieć, jak zachowywać się bezpiecznie podczas wakacji. Najwięcej emocji wzbudził gość specjalny: suczka Luna. Jej zajmujący się dogoterapią instruktor wyjaśniał dzieciom, jak należy się zachować wobec nieznanych psów, by uniknąć zagrożeń.
Nasi goście z Oddziałowego Archiwum IPN w Poznaniu
Dziś naszymi gośćmi byli Pan dr Paweł Głuszek, pracownik Odziałowego Archiwum IPN w Poznaniu, oraz Pan Mariusz Naworski, przewodniczący Zarządu Osiedla Biedrusko. Pan doktor opowiedział czwartoklasistom o losach polskich dzieci, które podczas II wojny światowej zostały wywiezione do ZSRR, opuściły go wraz z armią gen. Andersa, a potem los rozrzucił je po całym świecie, od Australii po Kanadę. Bardzo dziękujemy za interesującą prelekcję, przybliżającą naszym uczniom mało znane karty historii.
Uroczystości przy Narodowym Panteonie Powstania Wielkopolskiego i w Pałacu
W niedzielę 21 czerwca podczas uroczystości przy Narodowym Panteonie Powstania Wielkopolskiego delegacje dzieci z każdej klasy naszej szkoły złożyły białe i czerwone goździki.
Uczniowie klas 2a i 3b uświetnli swymi występami ostatnią części uroczystości, odbywającą się w pałacu w Biedrusku.
3
Każdy może zostać królem lub królową
W piątek w całej szkole obchodziliśmy „Dzień Królewski”. Młodsi uczestnicy weszli w pełny tryb monarchii absolutnej — zaangażowani tak, jakby od ich działań zależały losy całego królestwa. Starsi podchodzili do wydarzenia z większą rezerwą, z miną w stylu: „Czy ja na pewno muszę mieć koronę na głowie?”.
Wielki Turniej Warcabowy klas 1-3
W dniach 21 i 28 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Warcabowy dla uczniów z klas 1-3. Wzięło w nim udział 34 śmiałków, którzy z poważnymi minami zajęli miejsca przy planszach. Jedni długo zastanawiali się nad każdym ruchem, inni przesuwali pionki, jakby mieli w głowie tajny plan zdobycia mistrzowskiego tytułu.
Dzień Teatru cz. 2
Dzień Teatru, obchodzony we wtorek 9 czerwca, tym razem został zdominowany przez bohaterkę znanej wszystkim baśni.
Kopciuszek pojawił się w przedstawieniu na podstawie tekstu Adama Szafrańca, wyreżyserowanym przez Aldonę Pytlak, instruktorkę młodszego kółka teatralnego, gromadzącego dzieci z klas trzecich. Fenomenalnie odegrane role macochy, złych sióstr, ojca, pary królewskiej, królewicza, szopów praczy, obserwatorek-narratorek, no i tytułowej bohaterki, a do tego wspaniałe kostiumy, sugestywna scenografia, doskonale dobrane rekwizyty i muzyka – wszystko to sprawiło, że licznie zgromadzeni widzowie z przyjemnością oglądali i gromko oklaskiwali występy młodych aktorów.
Spartakiada w Suchym Lesie
W niedzielę, 14 czerwca, odbyła się Spartakiada klas 1–8 w Suchym Lasie. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, którzy wcześniej zgłosili chęć uczestnictwa.
Uczestnicy aktywnie spędzili czas, biorąc udział w różnych konkurencjach sportowych. Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem, sportową postawą oraz chęcią do rywalizacji. Spartakiada była również doskonałą okazją do integracji między uczniami z różnych klas.
Z życia szkolnego koła medialnego
Dzisiaj ważny dzień dla koła medialnego. Dziś zakończyliśmy pracę w bieżącym roku szkolnym i pożegnaliśmy Krzysia i Mikołaja z ósmej klasy, którzy tworzyli gazetkę przez 4 lata. Dziękujemy i do zobaczenia!
3 miejsce dla naszej uczennicy w Pływackim Challenge'u
Z przyjemnością informujemy, że Oliwia Borko, uczennica klasy 3, po raz drugi wystąpiła w Pływackim Challenge'u organizowanym na Pływalni Miejskiej Atlantis w Poznaniu. W sztafecie, w której płynęła wraz z tatą zdobyła 3 miejsce osiągając czas 39,40s, poprawiając wynik sprzed dwóch lat o 15 sekund.
Sukcesy naszej uczennicy
Z radością informujemy, że Weronika Schmidt, uczennica klasy 3, jako zawodniczka Kadry Wielkopolskiej, wzięła udział w dwudniowych Mistrzostwach Wojewódzkich Młodzików w Warszawie.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, systematycznej pracy i wielu godzinom intensywnych treningów osiągnęła bardzo wysokie wyniki sportowe. W konkurencji figur artystycznych zdobyła:
Propozycja koła kulinarnego na koniec roku szkolnego
KONIEC ROKU SZKOLNEGO? CZAS NA SŁODKIE SZALEŃSTWO!
Z tej okazji dzisiaj prawdziwa bomba kaloryczna – bo jeśli nie teraz, to kiedy?
Dzisiaj nie liczymy kalorii, tylko świętujemy sukcesy!
W dzisiejszym kulinarnym menu totalne szaleństwo bez żadnych kompromisów:
- ciasteczka z masłem orzechowym i c
Życzliwi drugoklasiści!
Dzień Życzliwości co prawda już za nami, ale kto powiedział, że życzliwość ma termin ważności? Dzieci z klasy 2c upiekły ciastka i poczęstowały nimi całą społeczność szkolną. Było słodko, pysznie i przede wszystkim bardzo serdecznie. Takie małe gesty mają wielką moc – oby życzliwość gościła u nas nie tylko od święta, ale przez cały rok!
Historie ukryte w archiwach
Akta procesów o czary, list własnoręcznie podpisane przez Adama Mickiewicza oraz królewskie pieczęcie – takie skarby mieli okazję zobaczyć uczniowie klasy 8a podczas wizyty w Archiwum Państwowym w Poznaniu.
W trakcie zwiedzania młodzież dowiedziała się, jak przechowywane są ważne dokumenty oraz dlaczego stanowią one bezcenne źródło wiedzy nie tylko dla historyków, ale także dla wszystkich zainteresowanych przeszłością.
Kolejna propozycja Rady Rodziców
Rada Rodziców działająca przy naszej szkole przygotowuje kolejną niespodziankę dla uczniów. W przeddzień zakończenia roku na boisku szkolnym odbędzie się piknik. Będzie można rozłożyć koce, wypić lemoniadę, zagrać w planszówki, posłuchać muzyki i pośpiewać. Jedny słowem beztroski letni relaks!
Dziękujemy!!!
Poszukiwani wolontariusze
Dzień dobry,
Czerwiec rozpoczynamy bardzo intensywnie, przed nami największe wydarzenie tego roku, Dni Gminy Suchy Las.
Dlatego proszę Was bardzo o wsparcie tego dnia! Potrzebujemy łącznie 60 osób, wszystkie ręce na pokład drodzy wolontariusze 😊
13.06.2026 Dni Gminy Suchy Las:
- 6 osób potrzebujemy do rozdawania chorągiewek i na stoisko Gminy
Partnerzy
Kalendarz
- brak danych
