• DZIEŃ PATRONA SZKOŁY W KLASACH 1-3

• Dzisiaj nasza szkoła obchodziła swoje święto. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 wzięli udział w grze terenowej, zorganizowanej na ścieżce dydaktycznej mieszczącej się przy Pałacu Biedrusko. Po powrocie do szkoły dzieci wyklejały z masy solnej konie, a następnie wzięły udział w uroczystym apelu szkolnym z udziałem przedstawiciela Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Uczniowie mieli też okazję popróbowania pysznej grochówki.

• POWIATOWA OLIMPIADA SPORTOWA UCZNIÓW KLAS 1-3

• W dniu dzisiejszym, tj. 25 kwietnia 2023 r., uczniowie naszej szkoły reprezentowali Gminę Suchy Las w Powiatowej Olimpiadzie Sportowej Uczniów klas 1-3 w Daszewicach.

Rywalizacja duża, świetna zabawa, moc wrażeń i 3 miejsce w półfinale!

BRAWO!

Agnieszka Drabikowska-Śrama

• ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

• W czwartek 27 kwietnia obchodzimy Święto Patrona Szkoły.

W tym dniu nie ma lekcji. Uczniowie klas 1-3 przychodzą na godz. 8.00, kończą zajęcia ok. 11.20.

Uczniowie klas 4-8 przychodzą na godz. 11.00, kończą zajęcia ok. 14.30.

O 11.00 obie grupy wiekowe uczestniczą w apelu (ok. 20 minut).

• DZIEŃ ZIEMI - CHCEMY ŻYĆ W CZYSTYM I PRZYJAZNYM ŚRODOWISKU

• 22 kwietnia wypada Światowy Dzień Ziemi. To największe święto ekologiczne, które jest obchodzone międzynarodowo. Każdego roku wydarzenie to odbywa się pod hasłem przewodnim. W 2023 - podobnie, jak przed rokiem - jest nim "Zainwestuj w naszą planetę".

Międzynarodowy Dzień Ziemi (znany również jako Światowy Dzień Ziemi lub Dzień Ziemi) to święto, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestię ochrony środowiska i postępującego kryzysu klimatycznego oraz zagrożeń, które mogą czekać błękitną planetę.

Nasi uczniowie dołączyli do akcji i z zaangażowaniem sprzątali wybrane tereny w Biedrusku.

• MARATON HUMANISTYCZNY

• W dniu 19 kwietnia odbył się Duży Maraton Humanistyczny - małe szkolne święto nauki i dobrej zabawy

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zdobywczyniom miejsc:

I - Nadia Grabowska

II - Weronika Walżyńska

III - Oliwia Szewczyk

• „GDZIE SIĘ SCHOWAŁ ZAJĄCZEK?”

Uczniowie klasy 1a i klasy 1b po symbolicznym wielkanocnym śniadaniu, wzięli udział w grze terenowej „Gdzie się schował zajączek?”. Gra miała wymiar edukacyjny i integracyjny. Dzieci podzielone na grupy, odszukały na boisku szkolnym koszyczki z zadaniami. Po ich wykonaniu, oraz odnalezieniu i odczytaniu kolejnych wskazówek dotarły do stołówki. Zajączka nie znalazły, za to w stołówce czekały na dzieci koszyczki z czekoladowymi jajeczkami.

Katarzyna Wardzińska

• KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

• Samorząd Uczniowski we współpracy ze Świetlicą Szkolną oraz Biblioteką zorganizował 5 kwietnia 2023 r., szkolny kiermasz wielkanocny. Na kiermaszu pojawiły się świąteczne wypieki, gorąca czekolada, ozdoby, biżuteria oraz książki. Dochód ze sprzedaży częściowo przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Rodzicom i Uczniom, którzy zaangażowali się w organizację kiermaszu serdecznie dziękujemy.

Całej Społeczności Szkolnej życzymy miłych, spokojnych Świąt.

Renata Urbaniak

• KOŚCI OPOWIEŚCI I OZOBOT

• Zabawy z użyciem kości opowieści i Ozobota spodobały się zarówno uczniom klasy 1a, jak i uczniom z klas 4-8. Dzięki takiemu ich wykorzystaniu możliwe było jednoczesne rozwijanie kompetencji informatycznych i językowych oraz uzdolnień plastycznych.

Barbara Szymura, Katarzyna Wardzińska