Strona główna

      • Podczas uroczystości pożegnania absolwentów uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, zostali nagrodzeni Złotą Podkową, Nagrodą Wójta Gminy Suchy Las i nagrodą od Zarządu Osiedla Biedrusko i Stowarzyszenia Biedrusko.
          • Zakończenie roku szkolnego w klasach 1-3 było wyjątkowym i pełnym wzruszeń wydarzeniem. Po wystąpieniu Pani Dyrektor przyszedł czas na nagrodzenie uczniów, którzy wyróżnili się w konkursach międzyszkolnych. Wręczono dyplomy i nagrody, doceniając zaangażowanie dzieci i ich sukcesy.
            • Dziś ostatni w roku szkolnym 2025/2026 apel Samorządu Uczniowskiego. Podsumowano całoroczną pracę SU i rozdano nagrody, ufundowane przez szkołę i Samorząd. Otrzymali je uczniowie, którzy aktywnie działali w SU, prowadzili szkolne uroczystości i obsługiwali sprzęt nagłaśniający, wyróżnili się 100% frekwencją, byli zwycięzcami szkolnych i pozaszkolnych konkursów: Dużego i Małego Maratonu Humanistycznego, konkursu historycznego dla klas 4-6, konkurs
              • Kolorowe kocyki, parasole, pyszna lemoniada, słodkie cukierki i mnóstwo planszówek - wszystko to stworzyło wyjątkową atmosferę na naszym szkolnym boisku!
                • Po dzisiejszej wizycie gości z Policji, Straży Gminnej i OSP wszyscy nasi uczniowie będą widzieć, jak zachowywać się bezpiecznie podczas wakacji. Najwięcej emocji wzbudził gość specjalny: suczka Luna. Jej zajmujący się dogoterapią instruktor wyjaśniał dzieciom, jak należy się zachować wobec nieznanych psów, by uniknąć zagrożeń.
                  • Lista galerii

                  • brak danych
                • Kreatywnie i na wesoło :)

                  Lekcje z komiksem " Kajko i Kokosz"
                  • Aktualności

                        • Sukces naszych uczniów na ergometrach wioślarskich.

                          W środę 20 listopada w hali GOS w Suchym Lesie chętni uczniowie klas 6 i 7 brali udział w zawodach na ergometrze wioślarskim. Był to ostatni etap zawodów w poszczególnych gminach. Akcja zorganizowana została przez Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich oraz Fundację Wielkopolskie Wioślarstwo. Zawody odbywają się cyklicznie w całym powiecie poznańskim, w tym roku już po raz szósty. Najlepsi zawodnicy z poszczególnych gmin będą rywalizowali w wielkim finale 26.11.2019 o 17:30 w poznańskim Sheratonie.

                        • Razem przeciwko przemocy

                          Razem przeciwko przemocy

                          W związku z Międzynarodowym Dniem Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci oraz Praw Dziecka, Komenda Miejska Policji w Poznaniu we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu zorganizowała akcję pod hasłem Razem Przeciwko Przemocy.

                          19 listopada w Centrum Kultury w Suchym Lesie reprezentacja naszej szkoły brała udział
                          w debacie na temat przemocy:

                        • W krainie suchego lodu

                          Dzieci lubią eksperymentować. W tym roku doświadczenia chemiczne i fizyczne rozpoczęły się od wizyty w Poznańskim Parku Technologicznym. Dzieci z kl.I obejrzały wystawę „Barwy, światło i ruch”. Poprzez doświadczenia przy stanowiskach interaktywnych dowiedziały się między innymi wiele o barwach, fotografii i złudzeniach optycznych. Natomiast podczas zajęć w szkole przeprowadziły proste eksperymenty z wodą. Tworzyły regulowaną fontannę z plastikowej butelki, rozkwitający kwiat z papieru, badały wpływ ciśnienia atmosferycznego na wodę. Uczestniczyły też w warsztatach, których głównym tematem był suchy lód. Dzieci poznały jego właściwości, dowiedziały się czy można z niego zrobić bańki mydlane lub wypełnić nim balony.

                        • List otwarty do Rodziców

                          Rada Rodziców Biedrusko, dnia 7 listopada 2019 r.

                          Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół

                          im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wlkp. w Biedrusku

                          ul. Wojskowa 5

                          62-003 Biedrusko

                          List otwarty do Rodziców

                          Podstawowym celem Rady Rodziców jest reprezentowanie rodziców wszystkich uczniów naszej szkoły oraz wspieranie działalności statutowej szkoły.

                        • Święto Niepodległości

                          Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka,

                          ale dlatego, że własna.

                          Seneka Młodszy

                          11 listopada Polacy świętują 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości. W naszej szkole obchody rozpoczęły się w piątek 8 listopada. Od rana nad głównym wejściem do budynku powiewały biało-czerwone flagi. Aby podkreślić rangę uroczystości, wszyscy uczniowie i nauczyciele byli ubrani na galowo, wielu miało przypięte do ubrań patriotyczne rozetki.

                      • Konkurs "Bezpieczna droga do szkoły"
                        • Konkurs "Bezpieczna droga do szkoły"

                          2 października uczniowie klas piątych i klasy czwartej brali udział w szkolnym etapie konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”. Organizatorem konkursu była Straż Gminna w Suchym Lesie wspólnie z Komisją Porządku Publicznego Ochrony Środowiska i Spraw Komunalnych. Siedmioro naszych uczniów: Maja Bieńko, Filip Wesołowski, Nadia Konkowska, Weronika Walżyńska, Natalia Grembecka, Emilia Reich i Daria Radoszewska, finalistów etapu szkolnego, udało się na finał konkursu do Suchego Lasu. Tam czwarto i piątoklasiści z całej gminy zmierzyli się z testem dotyczącym bezpieczeństwa. Komisja przyznała kilka wyróżnień, jedno z nich otrzymała Daria Radoszewska z klasy 5b. Gratulujemy!

                        • Rekord w Udzielaniu Pierwszej Pomocy 2019r.

                          Rekord w Pierwszej Pomocy pobity!

                          16 października w samo południe już po raz 7 tysiące uczestników pojęło próbę pobicia Rekordu w Pierwszej Pomocy.

                          Uczniowie naszej szkoły dołączyli do innych uczestników z całej Polski. Punktualnie o  godzinie 12.00, na sali gimnastycznej, na 5 fantomach nieprzerwanie przez pół godziny 50 uczniów naszej szkoły, zmieniając się, wykonywało resuscytację.

                      • Przekazanie sztandaru
                        • Przekazanie sztandaru


                          Uroczystość przekazania Sztandaru Szkoły

                          „Niektórym ludziom sztandary służą jako żagle”

                          Jacek Wejroch


                          W dniu Święta Edukacji Narodowej w Zespole Szkół im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich odbyła się wyjątkowa uroczystość.

                          W czerwcu 2019 roku, wraz z opuszczeniem murów szkolnych przez ostatnią klasę gimnazjum, szkoła w Biedrusku stała się Szkołą Podstawową. Z tego powodu w październikowy poranek 2019 r., uczniowie, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście wzięli udział w oficjalnym przekazaniu szkole nowego sztandaru.

                      • Pasowanie pierwszoklasistów
                        • Pasowanie pierwszoklasistów

                          Pasowanie pierwszoklasistów

                          14 października podczas Święta Edukacji Narodowej najmłodsze dzieci zostały uroczyście przyjęte do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wlkp. w Biedrusku.

                          Podczas części oficjalnej dzieci wypowiedziały słowa ślubowania, po których pani dyrektor Marzena Szymańska pasowała ich na uczniów. Ważnym momentem było złożenie pod tekstem ślubowania symbolicznego podpisu w formie odcisku palca oraz wręczenie legitymacji szkolnych.

                        • Międzynarodowy Dzień Białej Laski

                          15 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski. W tym dniu w Poznaniu na placu Wolności obie klasy trzecie z naszej szkoły spotkały się z uczniami i nauczycielami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Podczas spotkania nasi uczniowie mogli lepiej poznać świat ludzi niewidomych I  niedowidzących. Dzieci mogły przejść specjalny tor przeszkód, mając na oczach gogle, które imitowały wadę wzroku, mogły też bawić sie zabawkami, które pomagają dzieciom niewidzącym doświadczać świat, poznały alfabet Braille'a i uczyły się pisać nim swoje imię. Duże zainteresowanie wzbudził wśród dzieci pokaz tenisa stołowego . Nasi uczniowie mogli też podziwiać talenty wokalne i recytatorskie wychowanków Ośrodka z Owińsk.

                        • Klasa IV na wycieczce

                          9 października klasa IV wzięła udział w zajęciach przyrodniczych na terenie Ośrodka Edukacyjnego w Łysym Młynie. Podczas lekcji uczniowie poznawali budowę drzewa, liczyli na podstawie słoi ile lat mają okazy, których pnie oglądali. Dowiedzieli się także, jakie drewno jest najcięższe, a jakie najlżejsze. Wzięli również udział w budowaniu drewnianego domu. Ponadto dowiedzieli się jakie w polskich lasach występują owady, oglądali je pod mikroskopem. Podczas wyjścia w teren, mieli także okazję do  rozpoznawania za pomocą wszystkich zmysłów drzew rosnących w okolicznym lesie i wykonywania pracy plastycznej.

                  • Przydatne linki

                    • E-dziennik
                    • Aktywna tablica
                    • Labolatoria Przyszłości
                    • Szkoła na Fb
                    • Przedszkole
                    • Odnośnik: https://dbamomojzasieg.pl/