• Mały Maraton Humanistyczny - podsumowanie

• HUMANISTYCZNY MISZMASZ

We wtorek 21 listopada odbył się maraton humanistyczny. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięło udział 25 uczniów z klas 4–6. Uczestnicy wykazali się nie tylko wiedzą, ale także wytrwałością, ponieważ potyczki rozpoczęły się o 17.30, a zakończyły o 20.00.

Na początku uczniowie pracowali w 2–3 osobowych zespołach, rozwiązując test z języka polskiego, którego głównym tematem był wiersz Strefy o późnym lecie Juliana Tuwima. Szukano w nim epitetów, porównań i metafor. Drużyny rozwiązywały również test historyczny. Następnie – już indywidualnie – zmierzyli się z wspomnianymi wcześniej przedmiotami. To nie wszystko... Na maratończyków czekały też zadania z plastyki i muzyki. Zabawa przeplatała się ze zdrową rywalizacją.

Testy z języka polskiego opracowała p. Magdalena Janiszewska i Katarzyna Wlazło, z historii – p. Jolanta Jedynak, z plastyki – p. Joanna Godawa, z muzyki – p. Małgorzata Andrzejczak. Prace oceniała komisja w składzie: p. Katarzyna Chromińska, p. Katarzyna Wlazło, p. Magdalena Janiszewska, p. Jolanta Jedynak, p. Bogdana Sulińska oraz p. Joanna Godawa.

Czas na zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął Adam Ślęzak z klasy 6B, drugie miejsce – Weronika Kurant z klasy 6B, trzecie miejsce – Mateusz Wyrobek z klasy 4B, a tuż za podium znalazł się Bazyli Pietras z klasy 4C. Zwycięzcom gratulujemy.

Katarzyna Chromińska

• Europejski Dzień Języków - wyniki

• Europejski Dzień Języków

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy

Świętowaliśmy wspólnie przebierając się w barwy flagi Polski – to grupa klas 1-3, atakże wybranych państw europejskich. Dodatkowo w każdej klasie zostały przeprowadzone jednakowe lekcje o języku. W klasie 3a odbyła się też lekcja tematyczna oFrancji. W klasie 2b uczniowie stworzyli mapę świata z podziałem na języki.

Forma obchodów święta języków bardzo spodobała się dzieciom. Chętnie przebierali się w stroje o odpowiednich barwach, a trakcie lekcji tematycznej bardzo żywiołowo uczestniczyli wprzygotowanych konkursach i quizach. Zdobyli sporo wiedzy na temat różnych państw i używanych w nich języków. Formuła nauki poprzez zabawę znów się sprawdziła.

Z okazji Europejskiego Dnia Języków: ogłoszono dwa konkursy językowe. Oto wyniki konkursów:

Kategoria Niby – Słowniczek:

I miejsce – Natalia Dachniewska kl. 4A

II miejsce – Ewa Skrzypczak kl. 4A

III miejsce – Jakub Wegner kl. 4A

Dyplomy uznania dla Sebastiana Lange kl. 4C, Wojciech Błaszczyk kl. 5B, Milena Nawrocka kl. 5B

Kategoria Plakat „I would like to visit…”:

I miejsce Adrianna Haliniak kl. 6B

II miejsce Weronika Walżyńska kl. 8B