• Dzień Edukacji Narodowej

• Lekcje prowadzone przez uczniów, radosne twarze, uśmiech i zabawa. Tak od samego rana obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole. W tym dniu chętni uczniowie mieli możliwość wcielenia się w role nauczycieli i prowadzenia lekcji z wybranych przez siebie przedmiotów. Trzeba przyznać, że niektóre zajęcia były naprawdę profesjonalnie przygotowane. Kto wie, może niektórzy nasi wychowankowie odnaleźli dzięki temu powołanie i w przyszłości poświęcą się nauczaniu kolejnych pokoleń.

Tego samego dnia, uczniowie mogli uczestniczyć w konkursie zorganizowanym przez nauczycieli: Nauczyciele też kiedyś byli dziećmi. Zadanie polegało na dopasowaniu nazwiska nauczyciela do jego fotografii z dzieciństwa. Osoby, które miały najwięcej trafień, zostały nagrodzone.

Późnym popołudniem był czas na chwilę wytchnienia. Uczniowie klasy VII zaprosili wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły na program artystyczny zatytułowany Duża przerwa, który w żartobliwy sposób pokazywał codzienną rzeczywistość pedagogów. Zabawne dialogi przeplatały się ze znanymi piosenkami, które zyskały nowe słowa. Na zakończenie goście usłyszeli życzenia i otrzymali od uczniów własnoręcznie wykonane przez nich laurki. Występ młodzieży spotkał się z bardzo miłym przyjęcie, o czym świadczyły gromkie brawa płynące z widowni i słodycze wręczone młodym aktorom przez Panią Dyrektor.

Ten dzień uprzyjemniła pracownikom szkoły również Rada Rodziców - smaczny tort na którym widniały słowa: „Dziękujemy. Uczniowie i Rodzice” - smakował wszystkim.

Magdalena Janiszewska

Z okazji Święta Edukacji Narodowej Portal  www.dyktanda.pl zaprasza wszystkich zainteresowanych, a w szczególności Uczniów i Nauczycieli, na wyjątkowe dyktando z nagrodami!

Wydarzenie odbędzie się oczywiście 14.10.2022 r. Zostanie rozegrane w całości online, a zatem do udziału wystarczy komputer z dostępem do internetu. Istotne jest także, aby mieć możliwość skorzystania ze słuchawek lub głośników, ponieważ będzie to dyktando ze słuchu. Takie, jak na lekcji w szkole!

Do rozwiązywania dyktanda będzie można przystąpić między godziną 18:00 a 19:00. Nagranie, stanowiące treść dyktanda, będzie można samodzielnie zatrzymywać i przewijać, a więc każdy będzie mógł dopasować prędkość do swoich możliwości.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia oraz do zapisania się na Dyktando na Święto Edukacji Narodowej. Wystarczy kliknąć “Zapisz się do konkursu” na poniższej stronie:

Warto postarać się o dobry wynik, ponieważ organizatorzy przygotowali nagrody! Powodzenia!

Z wyrazami szacunkuZespół Dyktanda.pl

• Uwaga! Już wkrótce rozstrzygnięcie konkursu!

• UWAGA KONKURS!!!

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs "Na najpiękniej owinięte podręczniki"

Owińcie swoje podręczniki w szary papier, papier do pakowania prezentów, resztki tapet, itp. Liczymy na Waszą pomysłowość! Pamiętamy, żeby nie przyklejać okładek do podręczników!

Zdjęcia owiniętych podręczników prześlijcie na adresy e-mail swoich wychowawców do 7 października.

Zdjęcia Waszych prac zaprezentujemy na szkolnym Facebooku, a najlepsze prace nagrodzimy.

O podręczniki dbamy, zdjęcia przesyłamy!

• Narodowe Czytanie 2022 w naszej szkole

• Uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję „Narodowe Czytanie 2022”. W tym roku w całej Polsce czytano „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza - 200 lat temu wydano je po raz pierwszy. W naszej szkole uczniowie klas 4-8 wraz ze swoimi wychowawcami i biblioteką szkolną przyłączyli się do wydarzenia; czytano balladę "Powrót taty". Dzieci z klas czwartych brały również udział w konkursie plastycznym - wyniki już wkrótce!